47696
Curt Balkemo, Engelholm, parapluställ i mside och glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris220 SEK
47695
Lladro, figurin, duva
Slutpris160 SEK
47694
Mihály Dabóczi, Ludas Matyi, figurin, jägare
Slutpris100 SEK
47693
Nao, Tengra, figuriner, 3st
Slutpris100 SEK
47692
Andras Sinko, Zsolnay Porcelain, figurin, "Boy Collects Wood"
Slutpris100 SEK
47690
Siv Mogensen, Trelleborg, målning på sammetspapp, kvinnoporträtt, 3st
Slutpris140 SEK
47689
Pro Optics, "Pro 3.4G", åtelkamera med 4G
Slutpris700 SEK
47688
Henry Kloss, Tivoli Audio, "Model Two", radiomottagare
Slutpris540 SEK
47687
Frimurarslev i mässing och trä
Slutpris220 SEK
47685
Siv Mogensen, Trelleborg, målning på sammetspapp, kvinna som badar, 2st
Slutpris140 SEK
47683
Richard Schneider (pseud.) Carl julius, olja på duk, hus i vinterlandskap
Slutpris120 SEK
47677
Sven Bolin, Höganäs, krus med tappkran och lock, 5 liter
Slutpris360 SEK
47682
Theresia Hvorslev, MEMA, Lidköping, ljusstake i nysilver, 1970-tal
Slutpris120 SEK
46660
Husqvarna, kvarn i gjutjärn
Slutpris100 SEK
47680
Senaps -/kanonkulor, 2st
Slutpris160 SEK
46422
Konsolbord/piedestal, empirestil med stenskivor och förgyllt trä
Slutpris300 SEK
47676
Äldre almoge föremål, Raadvad brödkniv, stövelknekt, skoläst mm, 6 delar
Slutpris180 SEK
47671
M.Bouchet, vägglampa i bronserad metall, marin stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris260 SEK
47674
Diverse klockor, Tissot, Certina, Citizen mm, 28st
Slutpris3 300 SEK
47672
Royal Copenhagen, Bing & Gröndahl, vaser, 5st
Slutpris420 SEK
47675
Kanonkula 11,5cm
Slutpris400 SEK
47668
Börje Claes, Elit, vägglampa i mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris540 SEK
47673
Senaps -/kanonkulor, 2st
Slutpris240 SEK
47669
Vägglampa i bronserad metall, 1900-talets andra mitt
Slutpris100 SEK
47667
Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, "Sym", vas med harpälsglasyr
Slutpris100 SEK
47666
Acabus/kulram i trä, 2st
Slutpris120 SEK
47665
Maibritt Jönsson & Pete Hunner, Baltic Glass, Bornholm, Denmark, fat i svart/vitt glas
Slutpris500 SEK
47664
Kryddställ, 1950-tal
Slutpris140 SEK
47663
Raymond Loewy Rosenthal, "Bunte Blätter", servisdelar, 14st
Slutpris120 SEK
47662
Diverse smycken och smyckeskrin
Slutpris820 SEK
47660
Louis Zelig, olja på pannå och duk, 2st
Slutpris100 SEK
47658
AB Lyth Instrumentgabrik, Stockholm, kompass i kopparfodral
Slutpris300 SEK
47657
Marantz BD5004 Blue-Ray/DVD player
Slutpris420 SEK
47654
Sony UBP-X800M2 Ultra HD Blue-Ray / DVD Player samt diverse filmer
Slutpris1 000 SEK
47653
Tengra, Casades mm, figuriner, 7st
Slutpris220 SEK
47652
Sparbössa i bemålat gjutjärn, "Coca-Cola", sent 1900-tal
Slutpris600 SEK
47649
Arabia, Muminmugg, "Trollkarlen", 2018-
Slutpris220 SEK
47648
Bur samt väggdekoration i trä
Slutpris180 SEK
47647
Nokia, Ericsson mm, äldre mobiltelefoner
Slutpris260 SEK
47646
KP, Karlskrona Porslinsfabrik, kaffeservis, 30 delar
Slutpris120 SEK
47645
Figurin i biskviporslin, kvinna med båt, 1800-tal
Slutpris100 SEK
47641
K.S (Kaname Sangyo), Japan, Volvo Amazon, radiostyrd, 1950-tal
Slutpris820 SEK
47644
Konstantin Grcic, Flos, Italy, "Mayday", häng -/bordslampa i plast
Slutpris440 SEK
47643
Guldkroken, Höganäs mm, spargrisar i keramik, 16st
Slutpris180 SEK
47642
Kjell Hallonsten, snidad trägubbe
Slutpris640 SEK
47640
Bestick i nysilver, 36 delar
Slutpris160 SEK
47639
Gustavsberg, "Paris", skål
Slutpris200 SEK
47638
Villeroy & Boch, "Dresden", fat och skål i blå/vitt porslin, 3 delar
Slutpris140 SEK