Rosemonde Nairac, Rosenthal, vas i porslin
44149
Slutpris100 SEK
Rölakan, matta, 175x 240cm
44147
Rölakan, matta, 175x 240cm
Slutpris420 SEK
Bertil Vallien, Kosta Boda, figurin av bil samt flaska i glas
44145
Slutpris180 SEK
Olle Ohlsson, skulptur i silver i form av ett grässtrå på rund fot, 1991
44143
Slutpris340 SEK
Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, minivas med harpälsglasyr
44144
Slutpris180 SEK
Goebel, Målerås mm, wooblyhead Tax, saltkar, kapsylöppnare mm
44142
Slutpris160 SEK
Rolf Palm, Höganäs, figurin i keramik och koppar
44138
Slutpris380 SEK
Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda, figurin "Birdy" samt flaska i glas
44141
Slutpris420 SEK
Dixie, Engångsbägaren, musselmalet dekor, 6 förpackningar
44140
Slutpris180 SEK
Stor ljuslykta, glas och metall, 5 ljushållare
44139
Slutpris220 SEK
Matthias Ransheim, olja på duk, älvfru med flicka
44137
Slutpris120 SEK
Ardy Struwer, tryck, galleriaffisch 1989
44136
Slutpris140 SEK
Olle Svanlund, litografi, komposition
44134
Slutpris100 SEK
Hanna Brundin, etsning, komposition
44133
Slutpris100 SEK
Robert Storm Petersen, tryck, Tuborg reklam
44132
Slutpris340 SEK
Mariehult Design, tallrikar och assietter, 12 delar
44131
Slutpris120 SEK
Giochi Preziosi Gormiti action figurer
44129
Slutpris120 SEK
Motorcykeltavlor, Harley Davidson mm, 4st
44130
Slutpris140 SEK
Kniv och spjutspetsar i flinta, stenålder (8000-1800 f.Kr), 3 delar
44125
Slutpris2 800 SEK
Båtyxa, stenålder (8000-1800 f.Kr)
44124
Slutpris1 250 SEK
Kungliga Skånska Dragonregementet, skylt, 1900-talets första hälft
44123
Slutpris620 SEK
Bodo von Campenhausen, reproduktion, Ystad
44122
Slutpris100 SEK
Åke Arenhill, litografi, komposition
44121
Slutpris120 SEK
Tavla, litografi, "Tensity"
44120
Tavla, litografi, "Tensity"
Slutpris140 SEK
Hans-Agne Jakobsson, Markaryd, "Ellysett", taklampa och vägglampa i spån
42426
Slutpris200 SEK
Tavlor, litografier, svenska uniforms modeller, 1800-tal, 3st
44117
Slutpris160 SEK
44116
Slutpris160 SEK
44115
Slutpris200 SEK
Karl Lundborg, olja på duk, "Motiv från Havgård"
44114
Slutpris5 200 SEK
Julius Mankell, "Anteckningar rörande Svenska Regementers Historia" samt Gustavsberg, tallrikar med militär dekor 11st, 1860-tal
44113
Slutpris340 SEK
Tavla, diplom av Föreningen för Skidlöpningens främjande i Sverige
44111
Slutpris100 SEK
Olle Svanlund, litografi, komposition av kvinna
44110
Slutpris120 SEK
Karl Gösta Nilsson, olja på duk, "Själarnas torg"
44109
Slutpris240 SEK
Scheurich, W.Germany, golvvas i keramik
44106
Slutpris240 SEK
Kinesisk rund matta
43057
Kinesisk rund matta
Slutpris720 SEK
Junghans väggklocka, porslintavla, 1940/50-tal
37823
Slutpris100 SEK
Arabia, Mumin mugg, "Misan", 2020-
43063
Slutpris220 SEK
Arabia, Mumin mugg, "Tooticki", 2016-
43064
Slutpris200 SEK
Monica Backström, Kosta Boda, vas i glas
44099
Slutpris420 SEK
Schaubach Kunst, Aristocrat mm, figuriner, 3st
44098
Slutpris120 SEK
Trädgårdsprydnad, rosa flamingo
44097
Slutpris240 SEK
Murano, Italy, vas i glas
44096
Murano, Italy, vas i glas
Slutpris100 SEK
Eda Glasbruk, "Amerika", skål av orange lysterglas, 1920-tal
44095
Slutpris100 SEK
Eva Englund, Målerås, "Malachite", skål i glas
44094
Slutpris120 SEK
Tomtekruka och skål i terrakotta mm
44093
Slutpris100 SEK
Kinesiska små vaser, 3st
44092
Kinesiska små vaser, 3st
Slutpris100 SEK
Åfors vinglas, Trelleborgs Glasindustri remmare mm, 10 delar
44091
Slutpris120 SEK
ABU Garcia, spöställ i metall för butiksexponering
42595
Slutpris140 SEK