54471
Taklampa, teak och glas, 3 ljuskällor, 1950-tal
Aktuellt bud120 SEK
54472
Gideon Isaksson, olja på pannå, hus med trädgård
Startbud100 SEK
54473
Golvljusstake i smyge
Startbud100 SEK
54474
Piedestal i brunbetast trä
Aktuellt bud100 SEK
54475
Oidentifierad konstnär, olja på duk, fiskebåtar på strand
Aktuellt bud100 SEK
54476
Oidentifierad konstnär, olja på duk, "Vårmorgon i Dalarna"
Startbud100 SEK
52995
Collier/halsband, Bismarcklänk, 18k guld
Aktuellt bud20 200 SEK
54479
VW, Volksvagen 1302 LIM 1971
Aktuellt bud10 200 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
54480
Höganäs Keramik, stor servis, saltglaserat lergods, 175 delar
Aktuellt bud100 SEK
54481
Violiner/fioler, Stradivarius kopia mm, 2st
Aktuellt bud120 SEK
54482
Diverse kuriosa, gonggong, Hermes najjare, barometer, yxtermometer mm
Aktuellt bud120 SEK
54483
Gefle, fruktsassietter, 12st
Startbud100 SEK
54484
Michael Lax, Danmark, "Copco", ugnsform i emaljerad gjutjärn.
Startbud100 SEK
54485
Lampskärmar, "Skomakarelampor", glas, 2st
Startbud100 SEK
54486
Piano -/väggljusstakar, brännförgylld metall, 1 par
Startbud100 SEK
54487
Piedestal i porslin, blå/vitt floral dekor
Aktuellt bud100 SEK
54488
Ammunitionsgördel/bälte i läder
Startbud100 SEK
54489
Remington 7 Noiseless skrivmaskin, 1930-tal
Aktuellt bud100 SEK
54490
Harrach, Bohemia, bordslampa i svart hyacintglas/basaltglas, 1800-talets andra hälft
Startbud100 SEK
54491
Blomsterbord i metall på benställning, 1960/70-tal
Aktuellt bud160 SEK
54492
Trelleborgs Glasbruk, ljusstakar i blått glas, 6st
Aktuellt bud100 SEK
54493
RBA, brevpressar i glas, 4st
Aktuellt bud140 SEK
54494
Diverse glas mm, troligen Trelleborgs Glasbruk
Aktuellt bud100 SEK
54495
Skåpreglar/handtag, kromad plåt, 1950-tal
Aktuellt bud100 SEK
54496
LP -/vinylskivor, The Beatles, 8st
Aktuellt bud800 SEK
54497
NilsJohan, mjölkhållare och skålar i röd plåt, 3 delar, 1960/70-tal
Startbud100 SEK
54498
Märklin Sprint bilbana med tillbehör
Aktuellt bud260 SEK
54499
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Berså", fat flintgods
Aktuellt bud300 SEK
54500
Värja och dekorationssvärd, 2st
Startbud100 SEK
54501
Vägglampett, bronserad metall
Startbud100 SEK
54502
Helang Basali, Kingdom of Lesotho, Sydafrika, väggvävnad
Startbud100 SEK
54503
Per Lütken, Holmegard, "Kroglas", vin/snapsglas, 23 delar
Aktuellt bud100 SEK
54504
A.B.Wilhelm Sonesson & Co, bandsåg, 3-fas
Startbud100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
54505
Gunnar Nylund, Rörstrand, "Collier", fat i keramik
Startbud100 SEK
54506
Dräktsmycke i silver
Aktuellt bud100 SEK
54507
Lego, Tuffa Viktor samt Galanite Scania Vabis
Startbud100 SEK
54508
Bronsplaketter, reliefdekor med läsande man och jaktretriever, 2st
Startbud100 SEK
54509
Hasse Andersson, Skanör, litografi, "Trebbe Gås"
Aktuellt bud100 SEK
54510
Aktuellt bud300 SEK
54511
Luminarc, France, ljusstakar i glas, 22st
Startbud100 SEK
54512
Mats Jonasson, Målerås, “Anemone”, tallrikar i glas, 9st
Startbud100 SEK
54513
Royal Leerdam, Holland, "Intermezzo", ölglas, 11st
Aktuellt bud100 SEK
53878
Skanska Prefab, "Flexbox", Flexosite Speaker Systems, högtalare, 1 par
Aktuellt bud120 SEK
53725
Bordsuppsats, silver och glas, 1800-talets mitt
Aktuellt bud1 200 SEK
53741
Stolar och taburett, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, 7 delar
Aktuellt bud100 SEK
53884
Lido, maritima gallerlampor, vitmetall och glas, 1 par
Startbud100 SEK
53702
Golvkandelaber, järnsmide, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
53672
Rörstrand, "Gröna Anna", kaffeservis, 16 delar
Aktuellt bud400 SEK