Kategorier

7d 14h
Taklampa, teak och glas, 3 ljuskällor, 1950-tal
54471
Taklampa, teak och glas, 3 ljuskällor, 1950-tal
Aktuellt bud120 SEK
7d 14h
Gideon Isaksson, olja på pannå, hus med trädgård
54472
Gideon Isaksson, olja på pannå, hus med trädgård
Startbud100 SEK
7d 14h
Golvljusstake i smyge
54473
Golvljusstake i smyge
Startbud100 SEK
7d 14h
Piedestal i brunbetast trä
54474
Piedestal i brunbetast trä
Aktuellt bud100 SEK
7d 14h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, fiskebåtar på strand
54475
Oidentifierad konstnär, olja på duk, fiskebåtar på strand
Aktuellt bud100 SEK
7d 14h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, "Vårmorgon i Dalarna"
54476
Oidentifierad konstnär, olja på duk, "Vårmorgon i Dalarna"
Startbud100 SEK
7d 15h
Collier/halsband, Bismarcklänk, 18k guld
52995
Collier/halsband, Bismarcklänk, 18k guld
Aktuellt bud20 200 SEK
7d 15h
VW, Volksvagen 1302 LIM 1971
54479
VW, Volksvagen 1302 LIM 1971
Aktuellt bud10 200 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
7d 15h
Höganäs Keramik, stor servis, saltglaserat lergods, 175 delar
54480
Höganäs Keramik, stor servis, saltglaserat lergods, 175 delar
Aktuellt bud100 SEK
7d 15h
Violiner/fioler, Stradivarius kopia mm, 2st
54481
Violiner/fioler, Stradivarius kopia mm, 2st
Aktuellt bud120 SEK
7d 15h
Diverse kuriosa, gonggong, Hermes najjare, barometer, yxtermometer mm
54482
Diverse kuriosa, gonggong, Hermes najjare, barometer, yxtermometer mm
Aktuellt bud120 SEK
7d 15h
Gefle, fruktsassietter, 12st
54483
Gefle, fruktsassietter, 12st
Startbud100 SEK
7d 15h
Michael Lax, Danmark, "Copco", ugnsform i emaljerad gjutjärn.
54484
Michael Lax, Danmark, "Copco", ugnsform i emaljerad gjutjärn.
Startbud100 SEK
7d 15h
Lampskärmar, "Skomakarelampor", glas, 2st
54485
Lampskärmar, "Skomakarelampor", glas, 2st
Startbud100 SEK
7d 15h
Piano -/väggljusstakar, brännförgylld metall, 1 par
54486
Piano -/väggljusstakar, brännförgylld metall, 1 par
Startbud100 SEK
7d 15h
Piedestal i porslin, blå/vitt floral dekor
54487
Piedestal i porslin, blå/vitt floral dekor
Aktuellt bud100 SEK
7d 15h
Ammunitionsgördel/bälte i läder
54488
Ammunitionsgördel/bälte i läder
Startbud100 SEK
7d 15h
Remington 7 Noiseless skrivmaskin, 1930-tal
54489
Remington 7 Noiseless skrivmaskin, 1930-tal
Aktuellt bud100 SEK
7d 15h
Harrach, Bohemia, bordslampa i svart hyacintglas/basaltglas, 1800-talets andra hälft
54490
Harrach, Bohemia, bordslampa i svart hyacintglas/basaltglas, 1800-talets andra hälft
Startbud100 SEK
7d 15h
Blomsterbord i metall på benställning, 1960/70-tal
54491
Blomsterbord i metall på benställning, 1960/70-tal
Aktuellt bud160 SEK
7d 15h
Trelleborgs Glasbruk, ljusstakar i blått glas, 6st
54492
Trelleborgs Glasbruk, ljusstakar i blått glas, 6st
Aktuellt bud100 SEK
7d 15h
RBA, brevpressar i glas, 4st
54493
RBA, brevpressar i glas, 4st
Aktuellt bud140 SEK
7d 15h
Diverse glas mm, troligen Trelleborgs Glasbruk
54494
Diverse glas mm, troligen Trelleborgs Glasbruk
Aktuellt bud100 SEK
7d 15h
Skåpreglar/handtag, kromad plåt, 1950-tal
54495
Skåpreglar/handtag, kromad plåt, 1950-tal
Aktuellt bud100 SEK
7d 15h
LP -/vinylskivor, The Beatles, 8st
54496
LP -/vinylskivor, The Beatles, 8st
Aktuellt bud800 SEK
7d 15h
NilsJohan, mjölkhållare och skålar i röd plåt, 3 delar, 1960/70-tal
54497
NilsJohan, mjölkhållare och skålar i röd plåt, 3 delar, 1960/70-tal
Startbud100 SEK
7d 15h
Märklin Sprint bilbana med tillbehör
54498
Märklin Sprint bilbana med tillbehör
Aktuellt bud260 SEK
7d 15h
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Berså", fat flintgods
54499
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Berså", fat flintgods
Aktuellt bud300 SEK
7d 15h
Värja och dekorationssvärd, 2st
54500
Värja och dekorationssvärd, 2st
Startbud100 SEK
7d 15h
Vägglampett, bronserad metall
54501
Vägglampett, bronserad metall
Startbud100 SEK
7d 15h
Helang Basali, Kingdom of Lesotho, Sydafrika, väggvävnad
54502
Helang Basali, Kingdom of Lesotho, Sydafrika, väggvävnad
Startbud100 SEK
7d 15h
Per Lütken, Holmegard, "Kroglas", vin/snapsglas, 23 delar
54503
Per Lütken, Holmegard, "Kroglas", vin/snapsglas, 23 delar
Aktuellt bud100 SEK
7d 15h
A.B.Wilhelm Sonesson & Co, bandsåg, 3-fas
54504
A.B.Wilhelm Sonesson & Co, bandsåg, 3-fas
Startbud100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
7d 15h
Gunnar Nylund, Rörstrand, "Collier", fat i keramik
54505
Gunnar Nylund, Rörstrand, "Collier", fat i keramik
Startbud100 SEK
7d 15h
Dräktsmycke i silver
54506
Dräktsmycke i silver
Aktuellt bud100 SEK
7d 15h
Lego, Tuffa Viktor samt Galanite Scania Vabis
54507
Lego, Tuffa Viktor samt Galanite Scania Vabis
Startbud100 SEK
7d 15h
Bronsplaketter, reliefdekor med läsande man och jaktretriever, 2st
54508
Bronsplaketter, reliefdekor med läsande man och jaktretriever, 2st
Startbud100 SEK
7d 15h
Hasse Andersson, Skanör, litografi, "Trebbe Gås"
54509
Hasse Andersson, Skanör, litografi, "Trebbe Gås"
Aktuellt bud100 SEK
7d 15h
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Berså", fat flintgods
54510
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Berså", fat flintgods
Aktuellt bud300 SEK
7d 15h
Luminarc, France, ljusstakar i glas, 22st
54511
Luminarc, France, ljusstakar i glas, 22st
Startbud100 SEK
7d 15h
Mats Jonasson, Målerås, “Anemone”, tallrikar i glas, 9st
54512
Mats Jonasson, Målerås, “Anemone”, tallrikar i glas, 9st
Startbud100 SEK
7d 15h
Royal Leerdam, Holland, "Intermezzo", ölglas, 11st
54513
Royal Leerdam, Holland, "Intermezzo", ölglas, 11st
Aktuellt bud100 SEK
7d 15h
Skanska Prefab, "Flexbox", Flexosite Speaker Systems, högtalare, 1 par
53878
Skanska Prefab, "Flexbox", Flexosite Speaker Systems, högtalare, 1 par
Aktuellt bud120 SEK
7d 15h
Bordsuppsats, silver och glas, 1800-talets mitt
53725
Bordsuppsats, silver och glas, 1800-talets mitt
Aktuellt bud1 200 SEK
7d 15h
Stolar och taburett, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, 7 delar
53741
Stolar och taburett, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, 7 delar
Aktuellt bud100 SEK
7d 15h
Lido, maritima gallerlampor, vitmetall och glas, 1 par
53884
Lido, maritima gallerlampor, vitmetall och glas, 1 par
Startbud100 SEK
7d 15h
Golvkandelaber, järnsmide, 1900-talets andra hälft
53702
Golvkandelaber, järnsmide, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
7d 15h
Rörstrand, "Gröna Anna", kaffeservis, 16 delar
53672
Rörstrand, "Gröna Anna", kaffeservis, 16 delar
Aktuellt bud400 SEK
Kontakt

Markus Auktioner AB

Lastvägen 3

231 62 Trelleborg

+46 (0)739 12 41 88

info@markusauktioner.se

Öppettider

Måndag: 12:00 - 18:00

Torsdag: 12:00 - 20:00

Lördag: 09:00 - 14:00

Övriga dagar efter överenskommelse

Torsdag 15/8 16:00 - 20:00

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.