44392 Carl Malmsten, Bodafors, "Herrgården", matbord med 6 stolar, 1900-talets andra hälft
Bruksslitage, solblekt bordsyta, fanersläpp på ett ställe på sargen.
Fläckar på iläggsskiva. 1 stol har trasig sits samt en stol är fläckig.
Bord
Längd 137cm, bredd 100cm, höjd 74cm.
2 iläggsskivor medföljer, bredd 40cm/skiva.
Slagavgift (inkl. moms) | 30 SEK |