48135 Y. Hayashi for Liberty & Co. London, "Japonisme", karmstol, 1950-tal

48135a_8dc2a40133fe636_med.jpeg
  • 48135a_8dc2a40133fe636_sm.jpeg
  • 48135b_8dc2a401429e279_sm.jpeg
  • 48135c_8dc2a4015da5a53_sm.jpeg
  • 48135d_8dc2a4017af9e87_sm.jpeg
  • 48135e_8dc2a401955b244_sm.jpeg
  • 48135f_8dc2a401aec99bb_sm.jpeg
  • 48135g_8dc2a401c9f1cb4_sm.jpeg
  • 48135h_8dc2a401e638736_sm.jpeg
  • 48135i_8dc2a4020242ee3_sm.jpeg
  • 48135j_8dc2a4021ea505d_sm.jpeg
  • 48135k_8dc2a40228e4d77_sm.jpeg

Skuret trä med dekor av blommor och drakar.

  • Skick:Bruksslitage, avslag på en drake.
  • Storlek:Sitthöjd 47cm, total höjd 106cm.

Slagavgift (inkl. moms)30 SEK