40238 Bruno Mathsson, Firma Karl Mathsson, "Annika", soffbord, 1930-tal

40238a_8db67413f8a3dc6_med.jpeg
  • 40238a_8db67413f8a3dc6_sm.jpeg
  • 40238b_8db674140f5b6ba_sm.jpeg
  • 40238c_8db6741400c5e40_sm.jpeg
  • 40238d_8db6741400510f1_sm.jpeg
  • 40238e_8db674140510d3e_sm.jpeg
  • 40238f_8db67413f9411fe_sm.jpeg
  • 40238g_8db6741408a8fce_sm.jpeg
  • 40238h_8db674142680b0a_sm.jpeg
  • 40238i_8db674141d80226_sm.jpeg
  • 40238j_8db6741430a49b0_sm.jpeg
  • 40238k_8db6741421d76cc_sm.jpeg
  • 40238l_8db674142298186_sm.jpeg
  • 40238m_8db6741435c5bc4_sm.jpeg
  • 40238n_8db6741409b4dc8_sm.jpeg
  • 40238o_8db674142698e15_sm.jpeg

Slitage, repor, fanerbortfall, faner som höjt sig.

Ej originalskruvar till ben.

Etikettmärkt, 1930-tal.

Diameter 105cm, höjd 59cm.

    Slagavgift (inkl. moms)30 SEK