53621 Folke Ohlsson, DUX, Ljungs Industrier Malmö, Bra Bohag, "Duxiesta", fåtölj med fotpall, 1960-tal,
Stomme av teak, med ljus textilklädsel. Lutbar sits och rygg, samt ställbar vinkel på fotpallen.
- Skick:Bruksslitage, torr stoppning, märken. Nackkudde saknas.
- Storlek:Fåtöljens mått B75xH101cm, sitthöjd 38cm. Pallens mått B62x45xH37-47cm
Slagavgift (inkl. moms) | 30 SEK |