56465 Skåp, Kina, lackarbete, 1900-tal

56465a_8dcf101156965cf_med.jpeg
  • 56465a_8dcf101156965cf_sm.jpeg
  • 56465b_8dcf10116349935_sm.jpeg
  • 56465c_8dcf1011806b63b_sm.jpeg
  • 56465d_8dcf1011a6de9f5_sm.jpeg
  • 56465e_8dcf1011cc45094_sm.jpeg
  • 56465f_8dcf1011f40a169_sm.jpeg
  • 56465g_8dcf1012164114f_sm.jpeg
  • 56465h_8dcf101235c2ce7_sm.jpeg
  • 56465i_8dcf10124d0aa7d_sm.jpeg
  • 56465j_8dcf10126ea2b98_sm.jpeg
  • 56465k_8dcf10127d3fe69_sm.jpeg
  • 56465l_8dcf10129961d2f_sm.jpeg

Skåp med två luckor samt 5 lådor i underdelen.. Svärtat trä med bronserade detaljer och dekor av figurscen av pärlemor samt konstmassa, sidorna och topp med polykromt bemålade blommor. På svängda ben. Tvådelat.

  • Skick:Detaljer med skador, sprickor, avslag och åldersrelaterat slitage.
  • Storlek:H147xB105xD58cm.

Slagavgift (inkl. moms)30 SEK