50144 Alvar Aalto, Artek, "Modell 45", karmstolar, 2st

50144a_8dc54639b86dfa3_med.jpeg
  • 50144a_8dc54639b86dfa3_sm.jpeg
  • 50144b_8dc54639c977590_sm.jpeg
  • 50144c_8dc54639ea4c61b_sm.jpeg
  • 50144d_8dc5463a0ae7230_sm.jpeg
  • 50144e_8dc5463a2cf55ff_sm.jpeg
  • 50144f_8dc5463a5b2ccd5_sm.jpeg
  • 50144g_8dc5463a8af2b1f_sm.jpeg
  • 50144h_8dc5463abc4fe7b_sm.jpeg
  • 50144i_8dc5463ae993438_sm.jpeg
  • 50144j_8dc5463b0aaf186_sm.jpeg
  • 50144k_8dc5463b1fc8745_sm.jpeg

Stommen lackad björk, sits samt rygg i flätad sadelgjord, armlän i tvinnad rotting.

  • Skick:Ställvis slitage/fläckar. Smärre skador på armstöden.

Slagavgift (inkl. moms)30 SEK