- Tavlor, Konst, RamarRensa filter
57204
Okänd konstnär, krita, nakenmodell
Startbud100 SEK
57205
Louis Zelig, olja på duk, stilleben
Startbud100 SEK
57206
R. Lundkvist, olja på duk, fiskeläge
Aktuellt bud100 SEK
57207
Fabian Lundqvist, litografi, dansös
Aktuellt bud120 SEK
57208
Brita af Klercker, teckning, skiss - förlaga till "Sotaren i Lund"
Startbud100 SEK
57209
Karl Lundborg, olja på duk, landskap
Aktuellt bud100 SEK
57210
Gerog Nilsson, torrnål, "I pausen"
Startbud100 SEK
57211
Stefan Sjöberg, etsning/torrnål, komposition
Startbud100 SEK
57212
Toulouse Lautrec, litografier och teckningar, tryck, 10st
Startbud100 SEK
57213
Magnus Krook, litografier, kompositioner, 2st
Startbud100 SEK
57214
Gunnar Norrman, torrnål, "Höstdag"
Aktuellt bud100 SEK
57215
Stellan Widholm, olja på duk, polykromt ånglok
Aktuellt bud120 SEK
57216
Okänd konstnär, teckning, nakenmodell
Startbud100 SEK
57217
Okänd konstnär, blandteknik, komposition
Startbud100 SEK
57218
Hasse Andersson, Skanör, diverse litografier, gäss
Aktuellt bud260 SEK
57219
Bertil Gadö, olja på duk, fiskeläge
Startbud100 SEK
57220
Hans Johnfors, färgetsning, "Drömmen om frihet II"
Startbud100 SEK
57221
Hans Johnfors, akvarell, "Vinga"
Startbud100 SEK
57222
Okänd konstnär, akvarell, stadsvy
Startbud100 SEK
57224
Sven Olov Ehrén, litografi, landskap
Startbud100 SEK
57245
H.Björk, olja på duk, kustparti
Startbud100 SEK
57227
Carolina Gynning, tryck, 3st
Aktuellt bud100 SEK
57314
Tavlor med figurskulpturer, Kina, 2st
Startbud100 SEK
57326
Äldre ramar, plast och glas, 14st
Aktuellt bud100 SEK
56436
Nils-André Malmström, olja på duk, "Uppställningslandskap"
Startbud100 SEK
Värdering1 000 SEK
57384
Boris Ninemae, olja på duk, "... att vara tillsammans ..."
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering1 500 SEK
57397
Lotte Laserstein, litografi, Kungsträdgården
Aktuellt bud520 SEK
Värdering3 000 SEK
57403
Åke Holm, litografi,
Startbud100 SEK
57450
Wiwi Möller-Lindquist (1910-1995), olja på pannå, bordsstilleben med gitarr
Aktuellt bud100 SEK
Värdering2 500 SEK
57451
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, stadsvy Ystad
Startbud100 SEK
57452
Peter Jakoby, olja på duk, kvinnoporträtt
Startbud100 SEK
57453
Nappe Leon, olja på duk, poserande kvinna
Startbud100 SEK
57460
Göran Hahne, litografi, skärgårdsklippa
Startbud100 SEK
57502
Ylva Forshed Gillners, väggtextil, "Gata i Skanör"
Startbud100 SEK
Värdering1 200 SEK
57509
Jules Schyl, rödkrita, kvinnostudie
Startbud100 SEK
57522
Lars Norrman. litografi, inuitkvinna
Startbud100 SEK
57523
Oidentifierad konstnär, akvarell, "Snacka från Beddinge"
Startbud100 SEK
57525
Kicki Hankell-Persson, etsningar, 2st
Aktuellt bud100 SEK
57551
Mats Månsson, olja på duk, "Omringad"
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 200 SEK
57552
Gustav Berlin, olja på duk, "Gislövs Fiskeläge"
Aktuellt bud100 SEK
57553
Gustav Berlin, olja på duk, "Badhytter på Sandreveln, Skanör"
Aktuellt bud100 SEK
57554
Gustav Berlin, olja på duk, "Hamnen, Gislöv"
Aktuellt bud100 SEK
57555
Oidentifierad konstnär, olja på duk, gata med gäss
Startbud100 SEK
57568
Oscar Reutersvärd, litografi, omöjlig figur
Aktuellt bud100 SEK
57569
Aktuellt bud120 SEK
57570
Aktuellt bud100 SEK
57571
Kurt Taarnvang, olja på duk, poserande kvinna
Startbud100 SEK
57572
Max Walter Svanberg, akvarellerat metallpräglat offsetcollage, figurkomposition
Startbud100 SEK