- Tavlor, Konst, RamarRensa filter
56739
Tavlor, rustika blomtryck, 2st
Aktuellt bud100 SEK
56786
Jurgen af Rolén, blandteknik, "Framträdande"
Aktuellt bud120 SEK
56787
Helgi Thorgils Fridjonsson, etsning, figurkomposition
Aktuellt bud100 SEK
56788
Tavlor, oidentifierade konstnärer, 5st
Aktuellt bud100 SEK
56789
Okänd konstnär, olja på pannå, komposition
Startbud100 SEK
56790
Max Walter Svanberg, tryck/affisch, "Den röda dagens blommande kroppar"
Startbud100 SEK
56791
Oliver Herdies, pastell, "Sommar"
Aktuellt bud100 SEK
56792
Lennart Frisk, etsning, "Kring bollen"
Startbud100 SEK
56793
Peter Redeker, färgetsning, skog möter hav
Aktuellt bud120 SEK
56794
Stellan Widholm samt Per Cronqvist, blandteknik, kompositioner
Aktuellt bud100 SEK
56795
Inger Persson, etsning, "Flicka går i dansen med röda gullband"
Aktuellt bud100 SEK
56796
Konsertaffisch, Kulturbolaget & The Tivoli presenterar Kal P. Dal En Rockmusikal
Aktuellt bud260 SEK
56797
Dopminne, allmoge, för Olof Martin Sillström 1856
Aktuellt bud100 SEK
56800
Mariana Manner, etsning, "Den 4:de månaden II"
Startbud100 SEK
56836
Karin "Kewe" Eitrem, olja på pannå, motiv från Lilla Slågarp och Småland
Startbud100 SEK
56854
Spegel, Louis XIV stil, 1800-tal
Startbud100 SEK
56896
Johan Ossian, olja på duk, fiskebåtar till havs
Aktuellt bud120 SEK
56910
Anders Wallin, olja på pannå, krogslagsmål
Startbud100 SEK
56911
Startbud100 SEK
56915
Curt Agge, olja på duk, "Kustlandskap Bretange"
Aktuellt bud120 SEK
56944
R.Lindberg, olja på duk, stadsmiljö med nunna
Aktuellt bud100 SEK
56945
R.Lindberg, olja på duk, skogså
Startbud100 SEK
56946
Bengt Fredriksson, olja på pannå, "Korsvirkesgård Bökestorp Degeberga"
Startbud100 SEK
56949
Lasse Åberg, tryck, 7st
Aktuellt bud100 SEK
56953
Jarl Olsson, Trelleborg, teckning, Axel Ebbes "Famntaget"
Aktuellt bud100 SEK
56954
Jochen Engelstätter, litografi, Bankhörnan kring sekelskiftet (Österbro)
Startbud100 SEK
56963
America´s Pride, litografi, etikett från cigarrlåda
Startbud100 SEK
56964
Tavla, "Studenterna vid Malmö Läroverk 1898"
Startbud100 SEK
56965
Gault, akvarell "Dun Laoghaire, near Dublin Eire"
Startbud100 SEK
56981
Hugo Plamquist, olja på duk, bonde plöjer med 3 hästar
Startbud100 SEK
56982
K.S Wik, olja på duk, fiskeläge
Aktuellt bud100 SEK
56216
Nils-Göran Brunner, olja på pannå, landskap
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 500 SEK
56219
Jules Schyl (1893-1977), etsning, clowner
Startbud100 SEK
Värdering1 000 SEK
56214
Ulf Eklund, färgetsning, "Artisten"
Aktuellt bud160 SEK
Värdering700 SEK
56211
Ulf Eklund, färgetsning, "Draghjälp"
Aktuellt bud100 SEK
Värdering700 SEK
56213
Ulf Eklund, färgetsning, "Viking"
Aktuellt bud100 SEK
Värdering700 SEK
57018
Nils Björkquist, olja på duk, "Vinterhare"
Startbud100 SEK
57091
Tavla, canvas, Joakim von Anka med champagne
Aktuellt bud100 SEK
57092
Tavla, canvas, komposition
Aktuellt bud100 SEK
57134
Broderade tavlor, motiv av gårdsauktion, lanthandel och marknadshandel, 3st
Startbud100 SEK
57147
Tavla, tittskåp, fiskeläge, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
57150
Peter Klein, fotografi, Olivia Newton John
Aktuellt bud100 SEK
57168
Gerhard Wihlborg, olja på duk, "St.Östergatan, Ystad"
Aktuellt bud2 100 SEK
Värdering5 000 SEK
57169
Mirek Antoniewicz, olja på duk, komposition
Startbud100 SEK
57190
Miniatyrtavlor mm, 9st
Startbud100 SEK
57199
Lars Niklasson, pastell, porträtt
Startbud100 SEK
57200
Sven Öhrwall, olja på duk, blomsterstilleben
Startbud100 SEK
57201
E. Dukkert, olja på duk, skärgård
Startbud100 SEK