37586
Dresden, prakt / potpurriurna, sekelskiftet 1900
Slutpris4 300 SEK
37592
Trelleborg, Folkets Park, folkfest affisch, 1927
Slutpris160 SEK
37594
Dresden, kandelaber i porslin, sekelskiftet 1900
Slutpris340 SEK
37591
Karl Lundborg, olja på duk, å genom vinterlandskap
Slutpris400 SEK
37587
Piedestal med ytterfoder i porslin, 1900-tal
Slutpris200 SEK
37588
Gunnar Ander, Ystad Metall, ljusstake, 7 ljuskällor
Slutpris140 SEK
37585
Spegel i gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris360 SEK
37584
Spegel i bronsförgylld ram, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
37581
Fiskar och amfibier, handkolorerade litografier bakom glas, 5 st, 1800-talets mitt
Slutpris720 SEK
37583
Spegel, guldmålad träram
Slutpris180 SEK
37582
Stilspegel
Slutpris260 SEK
37579
James Kelly & Co, London, plommonstop och krage
Slutpris280 SEK
37578
Bokstöd för skrivbord, utdragbart, tidigt 1900-tal
Slutpris140 SEK
37575
Ronald A/S, Copenhagen, taklampa i metall
Slutpris340 SEK
37577
Capodimonte, svankrukor i porslin, 2st
Slutpris100 SEK
37576
Jie, pingvin i keramik
Slutpris160 SEK
37574
Dux, skinndetaljer, anilinläder
Slutpris1 500 SEK
37573
Vaser, Kina, Kanton, 1800-tal, 2st
Slutpris140 SEK
37568
Torben Keramik, vas och 2 skålar
Slutpris220 SEK
37572
Per Lütken, Holmegaard, "Carnaby", vas i rött glas
Slutpris280 SEK
37570
Ella Bergstrand, Jie Gantofta, "Bigarrå", fat på metallställning
Slutpris260 SEK
37567
Kinesiska vaser samt litografiska kvinnoporträtt, 8 delar.
Litografier 45x36cm
Slutpris1 050 SEK
37569
Trägubbar, 2st, signerade JN
Slutpris100 SEK
37564
Vacuum Oil Company, Gargoyle Marine Oil, skrivbordsklocka i skeppsratt
Slutpris640 SEK
37565
Jaeger-LeCoultre, bordsklocka med barometer och termometer, 1950-tal
Slutpris520 SEK
37563
Bordslampor, mässing och prismor, 1 par
Slutpris300 SEK
37558
Dresden, skål på fot
Slutpris940 SEK
37562
Svenska Glascentralen, Kosta, glasservis, 57 delar
Slutpris120 SEK
37561
Bergdala, vaser i färgat glas, 2st
Slutpris100 SEK
37560
Diverse färgat glas, 5 delar
Slutpris360 SEK
37547
Schaubach Kunst, Fasold & Stauch, figuriner, 2st
Slutpris800 SEK
37559
Wallendorf, figurin, kvinna tar på underkläder
Slutpris580 SEK
37554
Ann Wärff, Kosta Boda, "Grape / Druva", glasservis, 31 delar.
Fatets diameter 34cm
Glasens höjd 15cm
Skålens höjd 15cm, diameter 22cm
Slutpris240 SEK
37557
Serveringsbricka och serveringsskål med lock i nysilver
Slutpris100 SEK
37556
Simon Gate, Orrefors, "Tusen Fönster" skål i kristall
Slutpris200 SEK
37553
Upsala Ekeby/Karlskrona, "Trianon", matservis, 57 delar
Slutpris440 SEK
37555
Kosta Boda & Orrefors glasföremål, 5st
Slutpris100 SEK
37550
Enoch Wedgwood, "Oriental Pheasants", soppterrin
Slutpris200 SEK
37552
Goebel, "Fyra årstider", figuriner, 4st
Slutpris320 SEK
37551
Von Schierholz, kandelaber i porslin, 4 ljushållare
Slutpris460 SEK
37549
Bestick i nysilver, "Haga", 41 delar
Slutpris140 SEK
37548
Edit Risberg, Jie, figuriner i keramik, 4st
Slutpris100 SEK
37546
Anne Nilsson, Orrefors, "Hallon", ljuslyktor i glas, 2st
Slutpris120 SEK
37542
Hans-Agne Jakobsson, Markaryd, "T742", taklampa, 1970-tal
Slutpris1 350 SEK
37545
Georg Jensen, ljusstakar mm i rostfritt stål, "Cobra", "Bloom" mm
Slutpris540 SEK
37544
Frimärken, Tyskland
Slutpris1 150 SEK
37539
Taklampa i kopparfärgad metall
Slutpris120 SEK
37543
Frimärken
Slutpris200 SEK