Fåtölj i rotting
52381
Fåtölj i rotting
Slutpris180 SEK
Bloomfield Manufacturing Co, Indiana, USA, Hi-Lift Jack, farmardomkraft
52377
Slutpris1 050 SEK
Sminkbord med pall, 1960/70-tal
52379
Slutpris100 SEK
Etnografika, afrikanska masker och vapen, asiatiska föremål mm
52378
Slutpris260 SEK
Ljusstakar i glas, vas samt kakfat på fot, 4 delar
52375
Slutpris300 SEK
Rottingmöblemang, bord med glaskiva och två fåtöljer
52373
Slutpris280 SEK
Val Saint-Lambert, Belgien, ljusstakar i glas samt annan skål i glas på fot, 3 delar
52374
Slutpris300 SEK
Sirius 7x50 kikare samt äldre kikare, 1800-tal
52372
Slutpris100 SEK
Modellskepp, segelbåt
52371
Modellskepp, segelbåt
Slutpris120 SEK
Limer 7x50 kikare
52370
Limer 7x50 kikare
Slutpris100 SEK
Arthur Boesen, Dahl Jensen, skål i keramik
52369
Slutpris120 SEK
Erik Höglund, Boda, kanna i glas från serien "Ladies and Gentlemen", 1950-/60-tal
52366
Slutpris400 SEK
Klotlampa, funkis, metall med stor opalin plastskärm
52368
Slutpris220 SEK
Lisa Larson, Royal Krona, räv i glas
52364
Slutpris240 SEK
Andy Warhol, efter, tryck, Ingrid Bergman, "Herself", "The Nun" & "With Hat"
52363
Slutpris120 SEK
Hallberg, "Olga", bestick i nysilver, 67 delar
52361
Slutpris420 SEK
GAB, bestick, "Rokoko", nysilver, 26 delar
52360
Slutpris100 SEK
Lars Thorén, Rörstrand, hänkelvas i keramik med floral dekor
52359
Slutpris220 SEK
Rörstrand, "Flory", matservis, 22 delar
52358
Slutpris120 SEK
Nao, Goebel, Wallendorf, figuriner, 3st
52356
Slutpris140 SEK
Metzler & Orloff, Tyskland, figuriner, de fyra årstiderna, 4st
52355
Slutpris100 SEK
Gusums Bruk, klotformad bordslampa i mässing på tre klotfötter, 1800-talets slut
52352
Slutpris320 SEK
Goebel, Hummel, figurin 82, "School Boy ", figurin 141 "Apple tree girl" & figurin 112 "Just resting"  3st
52354
Slutpris140 SEK
Carl Schlieper, Solingen, Tyskland, dolk/kniv, 1940/50-tal
52353
Slutpris500 SEK
Hugo Öfverström, olja på duk, fiskebåtar i skärgårdshamn
52348
Slutpris380 SEK
Saxlampa, industrimodell, troligen ASEA, 1950-tal
52351
Slutpris480 SEK
Allers "Den stora bilparaden" samt "Stjärnparaden"
52350
Slutpris100 SEK
IKEA, "Portis", tamburmajor i svart metall
48671
Slutpris100 SEK
Snidade trägubbar, "Perikles & Co", signerad OM
52346
Slutpris140 SEK
52345
Slutpris120 SEK
Shoppingvagn "Dramaten", 1960-tal
52343
Slutpris140 SEK
Toarpskrona, smide med träfigurer, 7 ljushållare
46784
Slutpris140 SEK
Resekoffert
47051
Resekoffert
Slutpris240 SEK
Stins/verkstadsstol i trä och gjutjärn, 1900-talets början.
52338
Slutpris540 SEK
52336
Slutpris200 SEK
Filmposter, Stanley Kubrick´s - 2001 : A Space Odessey
52335
Slutpris120 SEK
Zenith, spottingskop D=60mm
52334
Zenith, spottingskop D=60mm
Slutpris200 SEK
Everest, Trekking 60L vandringsryggsäck
52333
Slutpris100 SEK
Serietidningar, Illustrerade Klassiker, Stjärnklassiker, Metamorfo, Walt Disney Serier, Sagoserien
52326
Slutpris220 SEK
Kaffeservis i stengods, floral dekor, 1960/70-tal
52325
Slutpris100 SEK
Royal Copenhagen vas, Hutschenreuther lockurna samt Herend lockask med genombruten dekor
52324
Slutpris120 SEK
GAB, "Olga", bestick i nysilver, 71 delar
52323
Slutpris620 SEK
Rörstrand, "Empire" med dekor av matta rosor, matservis, 30 delar, 1900-talets början
52322
Slutpris140 SEK
Email-Stenböck, Österrike, lockburk, emaljerad
52321
Slutpris100 SEK
Alvar Aalto, Iittala, "Savoy", vas i blått glas
52319
Slutpris480 SEK
Lasse Åberg, tryck, 5st
52318
Lasse Åberg, tryck, 5st
Slutpris260 SEK
Electrolux, väggskåp i plåt för assistenttillbehör
52316
Slutpris240 SEK
Läkarpall, 1930/40-tal
52315
Läkarpall, 1930/40-tal
Slutpris800 SEK