Sigrid Richter, Rörstrand, "Eden", ugnsform
51761
Slutpris300 SEK
Skålar i trä, 3st
51760
Skålar i trä, 3st
Slutpris140 SEK
Fasold & Stauch, figuriner, kvinnor i klänning, 2st
51759
Slutpris240 SEK
Royal Copenhagen, vas med dekor av fornlämning
51758
Slutpris200 SEK
Lennart Nissmark & Martin Zimsack, Studio Åhus, glasskulptur
51757
Slutpris160 SEK
Urna, Tyskland, blått opalinglas med handmålad floral dekor
51756
Slutpris320 SEK
Arthur Percy, Upsala-Ekeby Gefle, "Rubin", fruktfat med assietter mm, 15 delar
51755
Slutpris120 SEK
Penselvas och skål, Kina, 1900-tal
51754
Slutpris160 SEK
Peter Kuchinke, Gullaskruf Glasatalje, vas i glas
51751
Slutpris120 SEK
Rörstrand, syltkrus, sekelskiftet 1900
51750
Slutpris220 SEK
Navy 7x50, kikare med fodral, 1900-talets andra hälft
51749
Slutpris260 SEK
Mobilex, rullator för inomhusbrruk
50984
Slutpris160 SEK
Fotogenlampa, mässing och tulpanglas
51732
Slutpris300 SEK
Sune Bäckström, smyckeskrin / ask i brons, art déco, 1900-talets första hälft
51747
Slutpris1 400 SEK
Diverse pipor tex Gardhill, Duro, pipställ, askfat mm
51746
Slutpris1 550 SEK
Kristallmottagare samt Kosmos 2000Ω hörlurar, 1920/30-tal
51745
Slutpris100 SEK
Coad Pottery, Peru, figurin i keramik, tucan
51743
Slutpris140 SEK
Eva Blahd, Upsala-Ekeby, Karlskrona, "Bellis", kaffekopp med fat
51742
Slutpris100 SEK
Skrin i malakitglas, Bohemia
51741
Skrin i malakitglas, Bohemia
Slutpris200 SEK
Trelleborgs Glasbruk, karaffer, 2st
51740
Slutpris220 SEK
Skupturer, kvinnor i konstmassa, 3st
51736
Slutpris360 SEK
Arnold, W.Germany, helikopterleksak i plast och plåt, T-N Nomura Co, plåtleksak, björn som spelar maracas, Brio, träbil, 1950-tal
51739
Slutpris120 SEK
Apotekarnes Vattenfabrik, Malmö, sifon
51738
Slutpris240 SEK
Tom Stepp, Skeppshult, ljuslyktor i gjutjärn, 4st
51737
Slutpris140 SEK
Ljusstakar, mässing och glas
51735
Ljusstakar, mässing och glas
Slutpris100 SEK
Väggtavla i keramik, troligen Ruscha, ryttare
51734
Slutpris180 SEK
Lladro, Nao, Zephyr, figuriner, 7st
51733
Slutpris220 SEK
Victor Rasmussen, olja på pannå, blommor, 4st
51731
Slutpris140 SEK
Fotogenlampa, mässing och glas
51730
Slutpris140 SEK
Victor Rasmussen, olja på pannå, blommor, 3st
51727
Slutpris140 SEK
Scheurich keramik, West Germany, golvvas i keramik
51729
Slutpris340 SEK
51728
Slutpris160 SEK
Carlsberg flaskor, 1929 samt 1939, 2st
51724
Slutpris100 SEK
Äldre flaskor, 18/1900-tal, 11st
51723
Slutpris100 SEK
Menorakandelabrar i mässing samt vägglampetter i trä, 4 delar
51721
Slutpris100 SEK
Piedestal, trä med stenskiva, rokokostil, 1900-tal
51720
Slutpris140 SEK
Tomte i plast med vattenkanna, 1900-talets andra hälft
51719
Slutpris100 SEK
Tomtar i terrakotta, 1900-talets andra hälft, 2st
51718
Slutpris120 SEK
Goebel, figurin i keramik, ängel som spelar flöjt
51717
Slutpris200 SEK
Tomte i terrakotta, 1900-talets andra hälft
51715
Slutpris280 SEK
Heissner, Germany, tomte med kruka i terrakotta, 1950-tal
51716
Slutpris260 SEK
Heissner, Germany, figuriner i terrakotta, tomtar, 1950-tal
51714
Slutpris220 SEK
Hertwig & Endert, Germany, figuriner i terrakotta, musicerande tomtar, 1950-tal, 3st
51713
Slutpris320 SEK
Raklåda i träd med nyckel, 1800-tal
51712
Slutpris140 SEK
Olle Alberius, Rörstrand, "Sarek", vas i keramik
51711
Slutpris340 SEK
Bose Acoustimass 6 Series III med 5 satellithögtalare och tillbehör
51708
Slutpris620 SEK
Valor Junior, England, No 56, fotogenkamin
51707
Slutpris180 SEK
51722
Slutpris240 SEK