50837
Ishink i plast, 1970-tal, obegagnad
Slutpris320 SEK
50835
Lasse Åberg, assietter och muggar, 6 delar
Slutpris160 SEK
50836
Svenska militära tygmärken/patches/insignia
Slutpris100 SEK
50834
Militära tygmärken/patches/insignia, 33st
Slutpris480 SEK
50831
Hanne Dreutler & Arthur Zirnsack, Studio Åhus, skål i glas
Slutpris300 SEK
50832
Militära tygmärken/patches/insignia, 29st
Slutpris120 SEK
50830
Pal, Spain, figurin, pojke som tecknar
Slutpris100 SEK
50829
Militära tygmärken/patches/insignia, 34st
Slutpris120 SEK
50826
Militära tygmärken/patches/insignia, 28st
Slutpris340 SEK
50825
Aldo Londi, Bitossi, Italy, skulptur i keramik, uggla, 1960/70-tal
Slutpris600 SEK
50824
Thomas Hellström, Nittsjö Keramik, berguv/uggla
Slutpris2 100 SEK
50823
Lars Bergsten, figurin, uggla
Slutpris120 SEK
50822
Goebel, figurin, duva
Slutpris200 SEK
47944
Persisk matta, "Täbriz", Iran,305x202cm
Slutpris1 250 SEK
50820
Slutpris160 SEK
50816
Lisa Larson, Gustavsberg, "Granada", vas i keramik
Slutpris140 SEK
50815
Carl Milles. "Vindarnas lek", Guldsmedsaktiebolaget (GAB), Stockholm 1950, fat i silver och bakelit.
Slutpris380 SEK
50812
Paul Ravning, olja på duk, kvinna spelar piano
Slutpris200 SEK
50813
Lisa Larson Design, "Afghan", ur serien Vov för Åhléns
Slutpris440 SEK
50811
Reklamskylt i plåt med litografiskt tryck, "Laddning och försäljning av batterier",
Slutpris820 SEK
50810
Tedde Rhodin, olja på duk, klippig kust
Slutpris100 SEK
50808
Hauck, barnstol i trä, Stokke-modell
Slutpris320 SEK
50804
Taklampa, teak och glas, 1960-tal
Slutpris300 SEK
50801
Michelingubbe i plast, Made in France 1966
Slutpris1 900 SEK
50800
Stig Wernheden, olja på duk, stadsgränd
Slutpris540 SEK
50799
Corgi, Lotus F/1 (#154) samt Graham Hill´s Shadow (#1561), 1:43
Slutpris260 SEK
50796
Redahylla, rakmodell med 10 skeppor och en burk
Slutpris1 100 SEK
50794
Helge Kemner, olja på pannå, åkermark med gårdsgavel
Slutpris140 SEK
50793
Knut Norman, olja på pannå, stadsvy
Slutpris100 SEK
50792
Knut Norman, olja på pannå, "Från Trelleborgsslätten"
Slutpris120 SEK
50791
Gideon Isaksson, olja på duk, Trelleborgsmotiv
Slutpris300 SEK
50790
Soffbord, benställning i teak och mässing med vit travertin skiva, 1960-tal
Slutpris1 550 SEK
50789
Hörnskåp, allmoge, daterat 1806
Slutpris180 SEK
50788
Trädgårdsstolar med karm, fällbara, teak & mahogny, 3st
Slutpris1 150 SEK
50787
Bang & Olufsen, Beovox RL 140, passiva högtalare, 1 par
Slutpris540 SEK
50786
Mustangfabriken AB Trelleborg, Mustang, damcykel, 26"
Slutpris480 SEK
50776
Skarv -/förlängningskablar, 5st
Slutpris540 SEK
50783
Awab, kökspall, 1950/60-tal
Slutpris420 SEK
50785
Trust Care, rullator för inomhusbruk
Slutpris220 SEK
50784
Köksstege/stegpall, utfällbar 1960/70-tal
Slutpris260 SEK
50782
Herrbetjänt
Slutpris220 SEK
50781
Kärcher 580 högtryckstvätt
Slutpris200 SEK
50780
Hallmöbel/klädförvaring för barn
Slutpris120 SEK
50778
Einhell, BD150 dubbelslipmaskin, obegagnad
Slutpris160 SEK
50777
Bang & Olufsen, Beovox RL 45.2, passiva högtalare, 1 par
Slutpris460 SEK
50775
Industrikompaniet Hälsingborg, King, minicykel
Slutpris600 SEK
50774
Solur, järn och koppar, uppburen av Hercules
Slutpris520 SEK
50773
Textil/bonad, uppspänd på metallram, svalor i flykt, signerad C SA
Slutpris100 SEK