52388
Trelleborgs Glasbruk, "Minereva", glasservis, 39 delar
Slutpris340 SEK
52387
Takkrona, mässing, 6 ljushållare
Slutpris100 SEK
52385
Svenska arméns M/90 fältuniform, jacka och byxa
Slutpris860 SEK
52380
Rottingstolar, 1 par
Slutpris440 SEK
52381
Fåtölj i rotting
Slutpris180 SEK
52377
Bloomfield Manufacturing Co, Indiana, USA, Hi-Lift Jack, farmardomkraft
Slutpris1 050 SEK
52379
Sminkbord med pall, 1960/70-tal
Slutpris100 SEK
52378
Etnografika, afrikanska masker och vapen, asiatiska föremål mm
Slutpris260 SEK
52375
Ljusstakar i glas, vas samt kakfat på fot, 4 delar
Slutpris300 SEK
52373
Rottingmöblemang, bord med glaskiva och två fåtöljer
Slutpris280 SEK
52374
Val Saint-Lambert, Belgien, ljusstakar i glas samt annan skål i glas på fot, 3 delar
Slutpris300 SEK
52372
Sirius 7x50 kikare samt äldre kikare, 1800-tal
Slutpris100 SEK
52371
Modellskepp, segelbåt
Slutpris120 SEK
52370
Limer 7x50 kikare
Slutpris100 SEK
52369
Arthur Boesen, Dahl Jensen, skål i keramik
Slutpris120 SEK
52366
Erik Höglund, Boda, kanna i glas från serien "Ladies and Gentlemen", 1950-/60-tal
Slutpris400 SEK
52368
Klotlampa, funkis, metall med stor opalin plastskärm
Slutpris220 SEK
52364
Lisa Larson, Royal Krona, räv i glas
Slutpris240 SEK
52363
Andy Warhol, efter, tryck, Ingrid Bergman, "Herself", "The Nun" & "With Hat"
Slutpris120 SEK
52361
Hallberg, "Olga", bestick i nysilver, 67 delar
Slutpris420 SEK
52360
GAB, bestick, "Rokoko", nysilver, 26 delar
Slutpris100 SEK
52359
Lars Thorén, Rörstrand, hänkelvas i keramik med floral dekor
Slutpris220 SEK
52358
Rörstrand, "Flory", matservis, 22 delar
Slutpris120 SEK
52356
Nao, Goebel, Wallendorf, figuriner, 3st
Slutpris140 SEK
52355
Metzler & Orloff, Tyskland, figuriner, de fyra årstiderna, 4st
Slutpris100 SEK
52352
Gusums Bruk, klotformad bordslampa i mässing på tre klotfötter, 1800-talets slut
Slutpris320 SEK
52354
Goebel, Hummel, figurin 82, "School Boy ", figurin 141 "Apple tree girl" & figurin 112 "Just resting" 3st
Slutpris140 SEK
52353
Carl Schlieper, Solingen, Tyskland, dolk/kniv, 1940/50-tal
Slutpris500 SEK
52348
Hugo Öfverström, olja på duk, fiskebåtar i skärgårdshamn
Slutpris380 SEK
52351
Saxlampa, industrimodell, troligen ASEA, 1950-tal
Slutpris480 SEK
52350
Allers "Den stora bilparaden" samt "Stjärnparaden"
Slutpris100 SEK
48671
IKEA, "Portis", tamburmajor i svart metall
Slutpris100 SEK
52346
Snidade trägubbar, "Perikles & Co", signerad OM
Slutpris140 SEK
52345
Slutpris120 SEK
52343
Shoppingvagn "Dramaten", 1960-tal
Slutpris140 SEK
46784
Toarpskrona, smide med träfigurer, 7 ljushållare
Slutpris140 SEK
47051
Resekoffert
Slutpris240 SEK
52338
Stins/verkstadsstol i trä och gjutjärn, 1900-talets början.
Slutpris540 SEK
52336
Slutpris200 SEK
52335
Filmposter, Stanley Kubrick´s - 2001 : A Space Odessey
Slutpris120 SEK
52334
Zenith, spottingskop D=60mm
Slutpris200 SEK
52333
Everest, Trekking 60L vandringsryggsäck
Slutpris100 SEK
52326
Serietidningar, Illustrerade Klassiker, Stjärnklassiker, Metamorfo, Walt Disney Serier, Sagoserien
Slutpris220 SEK
52325
Kaffeservis i stengods, floral dekor, 1960/70-tal
Slutpris100 SEK
52324
Royal Copenhagen vas, Hutschenreuther lockurna samt Herend lockask med genombruten dekor
Slutpris120 SEK
52323
GAB, "Olga", bestick i nysilver, 71 delar
Slutpris620 SEK
52322
Rörstrand, "Empire" med dekor av matta rosor, matservis, 30 delar, 1900-talets början
Slutpris140 SEK
52321
Email-Stenböck, Österrike, lockburk, emaljerad
Slutpris100 SEK