52366
Erik Höglund, Boda, kanna i glas från serien "Ladies and Gentlemen", 1950-/60-tal
Slutpris400 SEK
52368
Klotlampa, funkis, metall med stor opalin plastskärm
Slutpris220 SEK
52364
Lisa Larson, Royal Krona, räv i glas
Slutpris240 SEK
52363
Andy Warhol, efter, tryck, Ingrid Bergman, "Herself", "The Nun" & "With Hat"
Slutpris120 SEK
52361
Hallberg, "Olga", bestick i nysilver, 67 delar
Slutpris420 SEK
52360
GAB, bestick, "Rokoko", nysilver, 26 delar
Slutpris100 SEK
52359
Lars Thorén, Rörstrand, hänkelvas i keramik med floral dekor
Slutpris220 SEK
52358
Rörstrand, "Flory", matservis, 22 delar
Slutpris120 SEK
52356
Nao, Goebel, Wallendorf, figuriner, 3st
Slutpris140 SEK
52355
Metzler & Orloff, Tyskland, figuriner, de fyra årstiderna, 4st
Slutpris100 SEK
52352
Gusums Bruk, klotformad bordslampa i mässing på tre klotfötter, 1800-talets slut
Slutpris320 SEK
52354
Goebel, Hummel, figurin 82, "School Boy ", figurin 141 "Apple tree girl" & figurin 112 "Just resting" 3st
Slutpris140 SEK
52353
Carl Schlieper, Solingen, Tyskland, dolk/kniv, 1940/50-tal
Slutpris500 SEK
52348
Hugo Öfverström, olja på duk, fiskebåtar i skärgårdshamn
Slutpris380 SEK
52351
Saxlampa, industrimodell, troligen ASEA, 1950-tal
Slutpris480 SEK
52350
Allers "Den stora bilparaden" samt "Stjärnparaden"
Slutpris100 SEK
48671
IKEA, "Portis", tamburmajor i svart metall
Slutpris100 SEK
52346
Snidade trägubbar, "Perikles & Co", signerad OM
Slutpris140 SEK
52345
Slutpris120 SEK
52343
Shoppingvagn "Dramaten", 1960-tal
Slutpris140 SEK
46784
Toarpskrona, smide med träfigurer, 7 ljushållare
Slutpris140 SEK
47051
Resekoffert
Slutpris240 SEK
52338
Stins/verkstadsstol i trä och gjutjärn, 1900-talets början.
Slutpris540 SEK
52336
Slutpris200 SEK
52335
Filmposter, Stanley Kubrick´s - 2001 : A Space Odessey
Slutpris120 SEK
52334
Zenith, spottingskop D=60mm
Slutpris200 SEK
52333
Everest, Trekking 60L vandringsryggsäck
Slutpris100 SEK
52326
Serietidningar, Illustrerade Klassiker, Stjärnklassiker, Metamorfo, Walt Disney Serier, Sagoserien
Slutpris220 SEK
52325
Kaffeservis i stengods, floral dekor, 1960/70-tal
Slutpris100 SEK
52324
Royal Copenhagen vas, Hutschenreuther lockurna samt Herend lockask med genombruten dekor
Slutpris120 SEK
52323
GAB, "Olga", bestick i nysilver, 71 delar
Slutpris620 SEK
52322
Rörstrand, "Empire" med dekor av matta rosor, matservis, 30 delar, 1900-talets början
Slutpris140 SEK
52321
Email-Stenböck, Österrike, lockburk, emaljerad
Slutpris100 SEK
52319
Alvar Aalto, Iittala, "Savoy", vas i blått glas
Slutpris480 SEK
52318
Lasse Åberg, tryck, 5st
Slutpris260 SEK
52316
Electrolux, väggskåp i plåt för assistenttillbehör
Slutpris240 SEK
52315
Läkarpall, 1930/40-tal
Slutpris800 SEK
52312
Goebel, Hummel, årstallrikar, 1971-1995, 25st
Slutpris340 SEK
52314
Arizona, pilot/kabin/dokumentväska i skinn
Slutpris220 SEK
52313
Fiskeutrustning, diverse bundna flugor
Slutpris580 SEK
52303
Klocka i mässing, vägghängd
Slutpris520 SEK
52306
Beswick, England, siameskatt i porslin
Slutpris520 SEK
52307
Herstal, "Diva", bordslampa
Slutpris300 SEK
52304
Kinesiskt skrin med intarsia, 1800-talets första hälft
Slutpris300 SEK
52305
Kaj Franck, Arabia, emaljerad kastrull och skålar med tomtedekor, 3 delar
Slutpris240 SEK
52301
Silversmycken, Bismarckkedja, doserat halsband samt armband
Slutpris760 SEK
52302
Silversmycken, Siam, Niello teknik med dekor av dansare samt annan brosch, ring och örhängen
Slutpris300 SEK
52300
Martin Öhman, Lycksele, armband i silver med ametist, 1960
Slutpris620 SEK