Senast sålt
50325
Svend Jespersen. Bing & Gröndahl, skål med fisk och krabbdekor
Slutpris400 SEK
50324
Berit Ternell, Upsala-Ekeby Gefle, "Prado", mattallrikar, 1959-61, 7st
Slutpris220 SEK
50323
Valco C24FS-Q0182, hydroforpump
Slutpris220 SEK
50322
Mynt/medalj, Gustav III, Svenska Akademiens instiftan, 1786, silver
Slutpris400 SEK
50315
Frigast, Denmark, "Farina", bestick i nysilver, 52 delar
Slutpris380 SEK
50321
Emaljskylt, "Rökning förbjuden", 1920/30-tal
Slutpris440 SEK
50320
Diverse sedlar, svenska och utländska, Kotia mm
Slutpris320 SEK
50319
Svenska silvermynt, 1942 och framåt, 707 gram
Slutpris1 900 SEK
50318
Svenska silvermynt, 328 gram
Slutpris1 800 SEK
50317
Ljusstakar, olja, Denmark, 1 par
Slutpris100 SEK
50314
Ceson, "Princess", silverskedar, 12st
Slutpris920 SEK
50311
Marimekko, Iittala, "Mariskooli" skål i glas
Slutpris100 SEK
50310
Silverföremål, 3st
Slutpris420 SEK
50309
Gunnar Nylund, Rörstrand, gallerkrukor, 2st
Slutpris120 SEK
50307
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Spisa Ribb", avlångt fat
Slutpris640 SEK
50308
Tengra, Spain, stor figurin på träsockel
Slutpris180 SEK
50306
Mikasa Maxima, "Polo", tallrikar, 5st samt Lasse Åberg ölglas 2st
Slutpris100 SEK
50305
Kinesisk tallrik på fot, blå/vitt kraak porslin
Slutpris180 SEK
50304
Tidningsställ, plåt och ek, vägghängd
Slutpris100 SEK
50303
Villeroy & Boch, "French Garden", kaffesservis, 18 delar
Slutpris440 SEK
50302
Bergdala, remmare med druvdekor, 6st
Slutpris200 SEK
50301
Josef Ekberg, Gustavsberg, skålfat på fötter, flintgods med lysterglasyr, 1930-tal
Slutpris520 SEK
50300
Upsala-Ekeby, vas och skål i keramik
Slutpris160 SEK
50298
Malmö Silver AB, shaker i nysilver, 1950/60-tal
Slutpris380 SEK
50297
Birger Kaipiainen, Arabia, "Paratiisi", fat och assietter, 13 delar
Slutpris4 500 SEK
50296
Duke, 4-strängad banjo
Slutpris1 000 SEK
50295
US Army Air Forces, WW2 Flying goggle type B-8, Rochester Optical, orginalbox
Slutpris420 SEK
50293
Silverfat, SSA logo, 386 gram
Slutpris2 300 SEK
50291
Brunsviga arithmometer/räknesnurra/kalkylator, 1910/20-tal samt diverse kuriosa, kikare med kompass, swing rakhyvel mm
Slutpris220 SEK
50292
Airam Handy Led bänkarmatur, 4st obegagnade
Slutpris240 SEK
50286
Vitrinskåp, rokokostil
Slutpris1 100 SEK
50290
Abba memorabilia, posters, Benny Anderssons autograf, tidningar med Abba i mm
Slutpris760 SEK
50289
Lisa Larson, Majolica Portugal, grisskål i terrakotta
Slutpris140 SEK
50288
Lisa Larson, litteratur, "Märta Holkers, Lisa Larson Keramiker" samt "Gisela Eronn, Lisa Larson bland lejon och änglar"
Slutpris320 SEK
50284
Majak, USSR, bordsur, 1950-tal
Slutpris640 SEK
50287
The Singer MFG. Co. USA, bordsfläkt, lackerad plåt med mässingsblad, 1900-talets första hälft
Slutpris480 SEK
50285
Wehrle, Germany, "Commander", mekanisk väckarklocka, 1950-tal
Slutpris120 SEK
50283
Kenbro, golvlampa i mässing med lejontassar
Slutpris140 SEK
50282
Herrbetjänt i vitlackat trä
Slutpris220 SEK
50281
Edsbyverken, snurrstol i brunbetsat trä, 1970-tal
Slutpris120 SEK
50279
VidaXL, konsolbord med två lådor, akaciatträ
Slutpris100 SEK
50278
Caféset i grönlackad metall, bord och tv stolar, ihopfällbara
Slutpris360 SEK
50274
Burton Reproductions Ltd, England, skrivbyrå med överskåp/vitrin, 1900-talets andra hälft
Slutpris140 SEK
50272
Fun City, Classic, damcykel, 3 växlar
Slutpris820 SEK
50273
Kenneth Bergenblad, Dux, stolar, 1980-tal, 5st
Slutpris540 SEK
50271
Gustav Becker, väggklocka, lodregulator, sent 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
50270
3M, Random Orbital Sander, slipmaskin för tryckluft med diverse slippapper
Slutpris740 SEK
50268
Lisa Larson, Gustavsberg, sittande katt från serien"Lilla Zoo"
Slutpris600 SEK
Öppettider
Måndag: 12:00 - 18:00
Torsdag: 12:00 - 20:00
Lördag: 09:00 - 14:00
Övriga dagar efter överenskommelse
Torsdag 15/8 16:00 - 20:00
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.