51761
Sigrid Richter, Rörstrand, "Eden", ugnsform
Slutpris300 SEK
51760
Skålar i trä, 3st
Slutpris140 SEK
51759
Fasold & Stauch, figuriner, kvinnor i klänning, 2st
Slutpris240 SEK
51758
Royal Copenhagen, vas med dekor av fornlämning
Slutpris200 SEK
51757
Lennart Nissmark & Martin Zimsack, Studio Åhus, glasskulptur
Slutpris160 SEK
51756
Urna, Tyskland, blått opalinglas med handmålad floral dekor
Slutpris320 SEK
51755
Arthur Percy, Upsala-Ekeby Gefle, "Rubin", fruktfat med assietter mm, 15 delar
Slutpris120 SEK
51754
Penselvas och skål, Kina, 1900-tal
Slutpris160 SEK
51751
Peter Kuchinke, Gullaskruf Glasatalje, vas i glas
Slutpris120 SEK
51750
Rörstrand, syltkrus, sekelskiftet 1900
Slutpris220 SEK
51749
Navy 7x50, kikare med fodral, 1900-talets andra hälft
Slutpris260 SEK
50984
Mobilex, rullator för inomhusbrruk
Slutpris160 SEK
51732
Fotogenlampa, mässing och tulpanglas
Slutpris300 SEK
51747
Sune Bäckström, smyckeskrin / ask i brons, art déco, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
51746
Diverse pipor tex Gardhill, Duro, pipställ, askfat mm
Slutpris1 550 SEK
51745
Kristallmottagare samt Kosmos 2000Ω hörlurar, 1920/30-tal
Slutpris100 SEK
51743
Coad Pottery, Peru, figurin i keramik, tucan
Slutpris140 SEK
51742
Eva Blahd, Upsala-Ekeby, Karlskrona, "Bellis", kaffekopp med fat
Slutpris100 SEK
51741
Skrin i malakitglas, Bohemia
Slutpris200 SEK
51740
Trelleborgs Glasbruk, karaffer, 2st
Slutpris220 SEK
51736
Skupturer, kvinnor i konstmassa, 3st
Slutpris360 SEK
51739
Arnold, W.Germany, helikopterleksak i plast och plåt, T-N Nomura Co, plåtleksak, björn som spelar maracas, Brio, träbil, 1950-tal
Slutpris120 SEK
51738
Apotekarnes Vattenfabrik, Malmö, sifon
Slutpris240 SEK
51737
Tom Stepp, Skeppshult, ljuslyktor i gjutjärn, 4st
Slutpris140 SEK
51735
Ljusstakar, mässing och glas
Slutpris100 SEK
51734
Väggtavla i keramik, troligen Ruscha, ryttare
Slutpris180 SEK
51733
Lladro, Nao, Zephyr, figuriner, 7st
Slutpris220 SEK
51731
Victor Rasmussen, olja på pannå, blommor, 4st
Slutpris140 SEK
51730
Fotogenlampa, mässing och glas
Slutpris140 SEK
51727
Victor Rasmussen, olja på pannå, blommor, 3st
Slutpris140 SEK
51729
Scheurich keramik, West Germany, golvvas i keramik
Slutpris340 SEK
51728
Slutpris160 SEK
51724
Carlsberg flaskor, 1929 samt 1939, 2st
Slutpris100 SEK
51723
Äldre flaskor, 18/1900-tal, 11st
Slutpris100 SEK
51721
Menorakandelabrar i mässing samt vägglampetter i trä, 4 delar
Slutpris100 SEK
51720
Piedestal, trä med stenskiva, rokokostil, 1900-tal
Slutpris140 SEK
51719
Tomte i plast med vattenkanna, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
51718
Tomtar i terrakotta, 1900-talets andra hälft, 2st
Slutpris120 SEK
51717
Goebel, figurin i keramik, ängel som spelar flöjt
Slutpris200 SEK
51715
Tomte i terrakotta, 1900-talets andra hälft
Slutpris280 SEK
51716
Heissner, Germany, tomte med kruka i terrakotta, 1950-tal
Slutpris260 SEK
51714
Heissner, Germany, figuriner i terrakotta, tomtar, 1950-tal
Slutpris220 SEK
51713
Hertwig & Endert, Germany, figuriner i terrakotta, musicerande tomtar, 1950-tal, 3st
Slutpris320 SEK
51712
Raklåda i träd med nyckel, 1800-tal
Slutpris140 SEK
51711
Olle Alberius, Rörstrand, "Sarek", vas i keramik
Slutpris340 SEK
51708
Bose Acoustimass 6 Series III med 5 satellithögtalare och tillbehör
Slutpris620 SEK
51707
Valor Junior, England, No 56, fotogenkamin
Slutpris180 SEK
51722
Slutpris240 SEK