53058
Nils Landberg, Orrefors, vas i glas
Slutpris240 SEK
53046
Saxlampa, teak, 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
53056
Omega originallåda med tillbehör
Slutpris620 SEK
53057
Longines originallåda med tillbehör
Slutpris220 SEK
53054
Lektrik, AP Lundberg & Sons, England, strömbrytare i mässing och keramik, 1920/30-tal, 2st
Slutpris300 SEK
53055
Elis Bergh, Kosta Boda, skål på fot med graverad dekor
Slutpris140 SEK
53053
Dresden, Germany, ljusstakar i porslin, 1 par
Slutpris240 SEK
53050
Ulla Fogelklou Skogh (1913-1986), Antikjärn Ystad, bokstöd i gjutjärn, 1 par
Slutpris360 SEK
53052
Marianne Westman, Rörstrand, "Verdura", fat i flintgods
Slutpris300 SEK
53051
Lea Ahlborn, minnesmedalj, Industri och slöjdutställningen i Malmö 1896
Slutpris220 SEK
53049
Reckweg & Nordentoft, Kähler, "Omaggio", vaser i keramik, 6st
Slutpris460 SEK
53048
Halsband med hänge, silver och blåa stenar, troligen från Tammerfors, Finland
Slutpris340 SEK
53047
Nyckelskåp i plåt
Slutpris100 SEK
53045
Byrå med stenskiva, sengustavianskstil, 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
53044
Byrå med stenskiva, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
53043
Soundspan system by BIC, TPR-400, omnidirectional högtalare, 1970-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
53042
Gideon Isaksson, olja på pannå, troligen Gislövs Läge
Slutpris100 SEK
53039
Ulf Nilsson, olja på pannå, fiskeläge
Slutpris100 SEK
53038
Veikko Aaltona, olja på duk, sakralt motiv
Slutpris140 SEK
53037
Carl Julius, olja på duk, fiskebåtar
Slutpris160 SEK
51013
Bordslampa, art deco, metall och marmorerad bakelit, 1930-tal
Slutpris500 SEK
53028
Bruno Mathsson, DUX, "Jetson", snurrbar fåtölj i läder
Slutpris15 400 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
53032
Kristallkrona, mässing och prismor, 6 ljuskällor
Slutpris100 SEK
47300
Kristallkrona, 5 ljuskällor
Slutpris100 SEK
53025
Royal Copenhagen, "Blå Blomster", mattallrikar, 12st
Slutpris2 400 SEK
53030
Kristallkrona, mässing och prismor, 5 ljushållare
Slutpris300 SEK
53027
Ljusstakar i mässing, 18/1900-tal, 3st
Slutpris200 SEK
53026
Guldring, 18k med infattad 21k schweizisk 20 Franc "Vreneli" samt samma mynt som hängsmycke
Slutpris12 200 SEK
53024
Svenska silvermynt, alla före 1941
Slutpris1 000 SEK
53023
Svenska äldre sedlar 100/50/10 kronor, 9st
Slutpris240 SEK
53022
Ella Bergstrand mm, JIE, Gantofta, formar, fat och karott i flintgods, 5st
Slutpris240 SEK
53021
Ella Bergstrand, JIE, Gantofta, formar i flintgods, 3st
Slutpris240 SEK
53020
Golvur, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
53019
Old Charm Furnitures, barskåp i engelsk stil, 1900 tal
Slutpris400 SEK
53016
Diverse tavlor, miniatyrer, 7st
Slutpris140 SEK
53015
Jack Ulvensten, olja på duk, båt i vik
Slutpris100 SEK
53014
Väggspegel med förgylld ornamenterad träram, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
53013
Ikea, stor väggklocka
Slutpris100 SEK
53012
Trust Care, rullator för inomhusbruk
Slutpris320 SEK
53011
Pelarbord, 1900-tal
Slutpris260 SEK
53010
Stolar, chippendalestil, 1920-tal, 3st
Slutpris240 SEK
53009
Bord, funkis, 1930-tal
Slutpris120 SEK
53008
Taklampa, mässing, omkring 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
53007
Guldringar, 18k med infattade stenar, 2st
Slutpris8 600 SEK
53006
Guldring, 21k med infattad brittisk George V sovereign 22k
Slutpris9 600 SEK
53005
Takkrona, mässing, 6-armad, krönt med en tvåhövdad örn, barock-stil
Slutpris200 SEK
53004
Takkrona, 4-armad, mässing och glas, 1900-tal
Slutpris100 SEK
53003
Hasseblad, reklamaffisher på styvt papper, Apollo 8 och Apollo 11, 3st
Slutpris100 SEK