50157
Jan Zielecki, litografi, komposition
Slutpris100 SEK
50156
Lars Nordström, olja på duk, hus vid hav
Slutpris100 SEK
50155
Tryck, Herring´s Fox-hunting scenes, "The Meet"
Slutpris100 SEK
50141
Uno Svensson, litografi, märkligt ansikte
Slutpris100 SEK
50139
Rolf Dalin, litografi, komposition
Slutpris160 SEK
49933
Wilhelm Kåge, Gustavsberg, "Eldorado Brun", liten skål
Slutpris160 SEK
49932
Royal Copenhagen, "Blå Blomster", kaffeservis, 17 delar samt Christian Joachim, Royal Copenhagen, "Tranquebar", ljusstake i fajans
Slutpris180 SEK
49903
Georges Proestos, koppartavla med fullriggare i relief
Slutpris260 SEK
49901
AB Tengvall, Helsingborg, pappersstans / hålslag, dekor av drakar, 1900-talets början
Slutpris260 SEK
49930
Louise Adelborg, Rörstrand, "Swedish Grace", mockaservis, 23 delar
Slutpris120 SEK
49906
VMC (Verreries Mecaniques Champenoises), Reims, France, "Harlequin" vinglas, 1950-tal, 4st
Slutpris120 SEK
49902
Sidobord i björk
Slutpris140 SEK
49900
Garmin Nuvi 3790T GPS samt GTM 21 GPS
Slutpris100 SEK
49898
Massagematta med värme, helkropp
Slutpris280 SEK
49899
DVD-r och CD-r, obegagnat
Slutpris100 SEK
49897
Burago, leksaksbilar i kartong, 1:43, 4st
Slutpris260 SEK
49896
Sidobord, stenskiva och tidningshylla
Slutpris580 SEK
49894
Takkrona, mässing och prismor
Slutpris200 SEK
49895
Diverse kungliga publikationer, 10st
Slutpris100 SEK
49893
Björn Wiinblad, Rosenthal, samlartallrikar, "Julsånger på porsli", 5st
Slutpris340 SEK
49892
Teakbrickor mm, 4 delar
Slutpris100 SEK
49891
Hans Agne Jacobsson, taklampa i träspån
Slutpris220 SEK
49890
Frimärken, postfriskt
Slutpris520 SEK
49889
Hans Larsson, akvarell, fiskmås
Slutpris2 200 SEK
49888
Oscar Albin Nilsson, olja på pannå, "Vinter Abbekås"
Slutpris120 SEK
49887
Anders Österlin, litografi, komposition
Slutpris600 SEK
49886
Maja Stina Hansson, olja på duk, komposition
Slutpris380 SEK
49881
Pokerset, marker, tärningar och kortlek i väska
Slutpris200 SEK
49884
Skultuna, "N40", ljusstakar i mässing, 18/1900-tal samt andra ljusstakar, 9st
Slutpris260 SEK
49883
Hardie Williamson, Ravenhead, "Siesta", whiskey och selterglas, 24st
Slutpris180 SEK
49882
Sprutmunstycke till brandslang, mässing
Slutpris120 SEK
49879
Oidentifierad konstnär, pastell, porträtt av dam
Slutpris140 SEK
49878
Trelleborgs Glasbruk, skål i rödskimrande glas
Slutpris420 SEK
49877
Diverse snidade trägubbar/elefant/hundn, 10st
Slutpris280 SEK
49875
Primus fotogenkök, 2st
Slutpris100 SEK
49874
Gardinlängder, obegagnade, 2st
Slutpris120 SEK
49868
Cornelis Ooms, olja på duk, "Röv Balla backe, Sjöbo"
Slutpris420 SEK
49873
Upsala-Ekeby, Karlskrona, kaffeservis, 34 delar
Slutpris100 SEK
49872
Hardie Williamson, Ravenhead, "Siesta", grogglas, 12st
Slutpris180 SEK
49871
Vaser och en karaff i glas, 5 delar
Slutpris100 SEK
49869
Agneta "Agge" Persson, olja på duk, blommor på stenig strand
Slutpris320 SEK
49870
Diverse snidade trägubbar/get/björn, 8st
Slutpris220 SEK
49864
Trelleborgs Glasbruk, snapsglas i grönt glas med skruvad fot, 5st
Slutpris580 SEK
49867
Hardie Williamson, Ravenhead, "Siesta", dricksglas, 11st
Slutpris140 SEK
49866
Gustavsberg, Karin Björquist "Interflora" och Erik Hennix "Plantina", ytterfoder, 4st
Slutpris140 SEK
49865
Vas i gult glas med vitt underfång
Slutpris220 SEK
49863
Kjell Hallonsten, trägubbe, pipställ med stående trägubbe
Slutpris280 SEK
49862
Gunnar Ander, Ystad Metall, ljusstakar, mässing och glas, 2st
Slutpris540 SEK