Jan Zielecki, litografi, komposition
50157
Slutpris100 SEK
Lars Nordström, olja på duk, hus vid hav
50156
Slutpris100 SEK
Tryck, Herring´s Fox-hunting scenes, "The Meet"
50155
Slutpris100 SEK
Uno Svensson, litografi, märkligt ansikte
50141
Slutpris100 SEK
Rolf Dalin, litografi, komposition
50139
Slutpris160 SEK
Wilhelm Kåge, Gustavsberg, "Eldorado Brun", liten skål
49933
Slutpris160 SEK
Royal Copenhagen, "Blå Blomster", kaffeservis, 17 delar samt Christian Joachim, Royal Copenhagen, "Tranquebar", ljusstake i fajans
49932
Slutpris180 SEK
Georges Proestos, koppartavla med fullriggare i relief
49903
Slutpris260 SEK
AB Tengvall, Helsingborg, pappersstans / hålslag, dekor av drakar, 1900-talets början
49901
Slutpris260 SEK
Louise Adelborg, Rörstrand, "Swedish Grace", mockaservis, 23 delar
49930
Slutpris120 SEK
VMC (Verreries Mecaniques Champenoises), Reims, France, "Harlequin" vinglas, 1950-tal, 4st
49906
Slutpris120 SEK
Sidobord i björk
49902
Sidobord i björk
Slutpris140 SEK
Garmin Nuvi 3790T GPS samt GTM 21 GPS
49900
Slutpris100 SEK
Massagematta med värme, helkropp
49898
Slutpris280 SEK
DVD-r och CD-r, obegagnat
49899
DVD-r och CD-r, obegagnat
Slutpris100 SEK
Burago, leksaksbilar i kartong, 1:43, 4st
49897
Slutpris260 SEK
Sidobord, stenskiva och tidningshylla
49896
Slutpris580 SEK
Takkrona, mässing och prismor
49894
Takkrona, mässing och prismor
Slutpris200 SEK
Diverse kungliga publikationer, 10st
49895
Slutpris100 SEK
Björn Wiinblad, Rosenthal, samlartallrikar, "Julsånger på porsli", 5st
49893
Slutpris340 SEK
Teakbrickor mm, 4 delar
49892
Teakbrickor mm, 4 delar
Slutpris100 SEK
Hans Agne Jacobsson, taklampa i träspån
49891
Slutpris220 SEK
Frimärken, postfriskt
49890
Frimärken, postfriskt
Slutpris520 SEK
Hans Larsson, akvarell, fiskmås
49889
Slutpris2 200 SEK
Oscar Albin Nilsson, olja på pannå, "Vinter Abbekås"
49888
Slutpris120 SEK
Anders Österlin, litografi, komposition
49887
Slutpris600 SEK
Maja Stina Hansson, olja på duk, komposition
49886
Slutpris380 SEK
Pokerset, marker, tärningar och kortlek i väska
49881
Slutpris200 SEK
Skultuna, "N40", ljusstakar i mässing, 18/1900-tal samt andra ljusstakar, 9st
49884
Slutpris260 SEK
Hardie Williamson, Ravenhead, "Siesta", whiskey och selterglas, 24st
49883
Slutpris180 SEK
Sprutmunstycke till brandslang, mässing
49882
Slutpris120 SEK
Oidentifierad konstnär, pastell, porträtt av dam
49879
Slutpris140 SEK
Trelleborgs Glasbruk, skål i rödskimrande glas
49878
Slutpris420 SEK
Diverse snidade trägubbar/elefant/hundn, 10st
49877
Slutpris280 SEK
Primus fotogenkök, 2st
49875
Primus fotogenkök, 2st
Slutpris100 SEK
Gardinlängder, obegagnade, 2st
49874
Slutpris120 SEK
Cornelis Ooms, olja på duk, "Röv Balla backe, Sjöbo"
49868
Slutpris420 SEK
Upsala-Ekeby, Karlskrona, kaffeservis, 34 delar
49873
Slutpris100 SEK
Hardie Williamson, Ravenhead, "Siesta", grogglas, 12st
49872
Slutpris180 SEK
Vaser och en karaff i glas, 5 delar
49871
Slutpris100 SEK
Agneta "Agge" Persson, olja på duk, blommor på stenig strand
49869
Slutpris320 SEK
Diverse snidade trägubbar/get/björn, 8st
49870
Slutpris220 SEK
Trelleborgs Glasbruk, snapsglas i grönt glas med skruvad fot, 5st
49864
Slutpris580 SEK
Hardie Williamson, Ravenhead, "Siesta", dricksglas, 11st
49867
Slutpris140 SEK
Gustavsberg, Karin Björquist "Interflora" och Erik Hennix "Plantina", ytterfoder, 4st
49866
Slutpris140 SEK
Vas i gult glas med vitt underfång
49865
Slutpris220 SEK
Kjell Hallonsten, trägubbe, pipställ med stående trägubbe
49863
Slutpris280 SEK
Gunnar Ander, Ystad Metall, ljusstakar, mässing och glas, 2st
49862
Slutpris540 SEK