49016
Svend Jensen, Desiree, Denmark, "Old Copenhegen Blue", tallrikar, 1970/80-tal
Slutpris100 SEK
49013
Ove John Mathiesen, akvarell, Gamla torg i Trelleborg
Slutpris220 SEK
49015
Heinz Decker, Hallberg, "Sverige", brevkniv i nysilver
Slutpris100 SEK
49012
Oidentifierad konstnär, etsning, "Trelleborg, Vattentornet"
Slutpris320 SEK
49010
Carl Knud Hansen, olja på duk, personer framför bro
Slutpris160 SEK
49009
Anders A. Jönsson, olja på pannå, fiskebåtar i hamn
Slutpris260 SEK
49007
Rörstrand, "Margot", kaffeservis, 41 delar
Slutpris220 SEK
49006
Schuman, Arzberg, kaffeservis, 37 delar
Slutpris140 SEK
49005
Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, "Vieta", teservis, 19 delar
Slutpris260 SEK
49003
Edmé Bouchardon, efter, väggplaketter i brons/mässinbg med barn i relief, 1900-talets första hälft, 3st
Slutpris160 SEK
49004
Stöveklknekt i brons/mässing i form av skalbagge, 1800/1900-tal
Slutpris320 SEK
49002
Sjövärnskårens emblem mm, 3 delar
Slutpris220 SEK
49001
Presentpappershållare för biutik, gjutjärn och trä, 1900-talets början
Slutpris320 SEK
49000
ICA, plåtskylt, dubbelsidig, ca 1963 samt Findus reklamskyltar i papp, 5 delar
Slutpris120 SEK
48999
Mazetti, plåtburkar samt papperslåda, Marie Kex, Vanillinsocker mm
Slutpris300 SEK
48998
Plåtburkar, Göta, tidigt 1900-tal, 2st
Slutpris440 SEK
48995
Luxo, "Elena" skrivbordslampa
Slutpris100 SEK
48994
Diverse kameror, Canon Eos 300D, Astral Zoom 8, Kodak mm
Slutpris600 SEK
48992
Diverse Playmobil
Slutpris200 SEK
48993
Skyttegravskonst (trenchart), WW1, Första världskriget, gong gong
Slutpris300 SEK
48990
Burago, 1961 Jaguar E Coupé, 1:18
Slutpris100 SEK
48989
Burago, 1931 Alfa Romeo 8C 2300 Monza, 1:18
Slutpris160 SEK
48988
Burago, 1961 Porsche 356 B Coupé, 1:18
Slutpris140 SEK
48984
Astrid Gate, Lindshammar Glasbruk, "Sommarvind", fat i glas
Slutpris1 100 SEK
48987
Burago, 1954 Mercedes Benz 300 SL, 1:18
Slutpris220 SEK
48985
Rörstrand, "Gröna Anna", fat och karott, 3 delar
Slutpris360 SEK
48986
Burago, 1955 Lancia Aurelia B24 Spider, 1:18
Slutpris160 SEK
48982
Rörstrand, "Gröna Anna", kaffeservis, 24 delar
Slutpris400 SEK
48983
Lars Sestervik, Steninge Slott, "Dreaming", fat i glas
Slutpris320 SEK
48980
Bertil Vallien, Kosta Boda, "galaxy Red", liten flaska i glas
Slutpris280 SEK
48981
Sundo, barometer
Slutpris120 SEK
48979
Monica Backström, Kosta Boda, svamp i glas
Slutpris240 SEK
48978
Mekanisk sparbössa i bemålat gjutjärn, "Uncle Sam", 1900-tal
Slutpris160 SEK
48977
Rörstrand, lockura i porslin
Slutpris440 SEK
48976
Cocktailpinnar, 14st
Slutpris100 SEK
48974
Barometer, "The Life-Buoy", sent 1800-tal
Slutpris280 SEK
48972
Stig Wernheden, olja på duk, "Kreta"
Slutpris760 SEK
48971
Aina Kånge, olja på duk, bordsstilleben
Slutpris100 SEK
48969
Ernst Norlind, litografi, "Storken"
Slutpris140 SEK
48966
Louis-Léopold Boilly, handkolorerade litografier, 1800-talets första hälft, 3st
Slutpris140 SEK
48965
Rörstrand, "Gröna Anna", assietter och fat, 6 delar
Slutpris340 SEK
48964
Morris Oxford, mätarhus, hastighet/olja/temp/bränsle/kocka, 1960-tal
Slutpris240 SEK
48963
Rörstrand, "Gröna Anna", filskålar och kanna, 6 delar
Slutpris400 SEK
48961
Rörstrand, "Gröna Anna", assietter, 8st
Slutpris380 SEK
48960
Morris Oxford, mätarhus, hastighet/olja/temp/bränsle/kocka samt kromad ram, 1960-tal
Slutpris300 SEK
48959
Anders Pehrson, Atelje Lyktan, "Bumling", taklampa i blålackad metall
Slutpris2 200 SEK
48958
Volvo, mätarhus till Volvo 240
Slutpris160 SEK
48956
Taklampa, bemålade blommor och blad i plåt, 1900-tal
Slutpris200 SEK