Svend Jensen, Desiree, Denmark, "Old Copenhegen Blue", tallrikar, 1970/80-tal
49016
Slutpris100 SEK
Ove John Mathiesen, akvarell, Gamla torg i Trelleborg
49013
Slutpris220 SEK
Heinz Decker, Hallberg, "Sverige", brevkniv i nysilver
49015
Slutpris100 SEK
Oidentifierad konstnär, etsning, "Trelleborg, Vattentornet"
49012
Slutpris320 SEK
Carl Knud Hansen, olja på duk, personer framför bro
49010
Slutpris160 SEK
Anders A. Jönsson, olja på pannå, fiskebåtar i hamn
49009
Slutpris260 SEK
Rörstrand, "Margot", kaffeservis, 41 delar
49007
Slutpris220 SEK
Schuman, Arzberg, kaffeservis, 37 delar
49006
Slutpris140 SEK
Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, "Vieta", teservis, 19 delar
49005
Slutpris260 SEK
Edmé Bouchardon, efter, väggplaketter i brons/mässinbg med barn i relief, 1900-talets första hälft, 3st
49003
Slutpris160 SEK
Stöveklknekt i brons/mässing i form av skalbagge, 1800/1900-tal
49004
Slutpris320 SEK
Sjövärnskårens emblem mm, 3 delar
49002
Slutpris220 SEK
Presentpappershållare för biutik, gjutjärn och trä, 1900-talets början
49001
Slutpris320 SEK
ICA, plåtskylt, dubbelsidig, ca 1963 samt Findus reklamskyltar i papp, 5 delar
49000
Slutpris120 SEK
Mazetti, plåtburkar samt papperslåda, Marie Kex, Vanillinsocker mm
48999
Slutpris300 SEK
Plåtburkar, Göta, tidigt 1900-tal, 2st
48998
Slutpris440 SEK
Luxo, "Elena" skrivbordslampa
48995
Luxo, "Elena" skrivbordslampa
Slutpris100 SEK
Diverse kameror, Canon Eos 300D, Astral Zoom 8, Kodak mm
48994
Slutpris600 SEK
Diverse Playmobil
48992
Diverse Playmobil
Slutpris200 SEK
Skyttegravskonst (trenchart), WW1, Första världskriget, gong gong
48993
Slutpris300 SEK
Burago, 1961 Jaguar E Coupé, 1:18
48990
Slutpris100 SEK
Burago, 1931 Alfa Romeo 8C 2300 Monza, 1:18
48989
Slutpris160 SEK
Burago, 1961 Porsche 356 B Coupé, 1:18
48988
Slutpris140 SEK
Astrid Gate, Lindshammar Glasbruk, "Sommarvind", fat i glas
48984
Slutpris1 100 SEK
Burago, 1954 Mercedes Benz 300 SL, 1:18
48987
Slutpris220 SEK
Rörstrand, "Gröna Anna", fat och karott, 3 delar
48985
Slutpris360 SEK
Burago, 1955 Lancia Aurelia B24 Spider, 1:18
48986
Slutpris160 SEK
Rörstrand, "Gröna Anna", kaffeservis, 24 delar
48982
Slutpris400 SEK
Lars Sestervik, Steninge Slott, "Dreaming", fat i glas
48983
Slutpris320 SEK
Bertil Vallien, Kosta Boda, "galaxy Red", liten flaska i glas
48980
Slutpris280 SEK
Sundo, barometer
48981
Sundo, barometer
Slutpris120 SEK
Monica Backström, Kosta Boda, svamp i glas
48979
Slutpris240 SEK
Mekanisk sparbössa i bemålat gjutjärn, "Uncle Sam", 1900-tal
48978
Slutpris160 SEK
Rörstrand, lockura i porslin
48977
Rörstrand, lockura i porslin
Slutpris440 SEK
Cocktailpinnar, 14st
48976
Cocktailpinnar, 14st
Slutpris100 SEK
Barometer, "The Life-Buoy", sent 1800-tal
48974
Slutpris280 SEK
Stig Wernheden, olja på duk, "Kreta"
48972
Slutpris760 SEK
Aina Kånge, olja på duk, bordsstilleben
48971
Slutpris100 SEK
Ernst Norlind, litografi, "Storken"
48969
Slutpris140 SEK
Louis-Léopold Boilly, handkolorerade litografier, 1800-talets första hälft, 3st
48966
Slutpris140 SEK
Rörstrand, "Gröna Anna", assietter och fat, 6 delar
48965
Slutpris340 SEK
Morris Oxford, mätarhus, hastighet/olja/temp/bränsle/kocka, 1960-tal
48964
Slutpris240 SEK
Rörstrand, "Gröna Anna", filskålar och kanna, 6 delar
48963
Slutpris400 SEK
Rörstrand, "Gröna Anna", assietter, 8st
48961
Slutpris380 SEK
Morris Oxford, mätarhus, hastighet/olja/temp/bränsle/kocka samt kromad ram, 1960-tal
48960
Slutpris300 SEK
Anders Pehrson, Atelje Lyktan, "Bumling", taklampa i blålackad metall
48959
Slutpris2 200 SEK
Volvo, mätarhus till Volvo 240
48958
Slutpris160 SEK
Taklampa, bemålade blommor och blad i plåt, 1900-tal
48956
Slutpris200 SEK