54126
Buzau, Perla Lux, Rumänien, vas i glas med fjärilsdekor i överfång, 1970-tal
Aktuellt bud100 SEK
54127
Husqvarna, vapensköld till symaskinsstativ, gjutjärn, 18/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
54133
Konsthantverk, Tyringe, bordslampa "1511, metall med glasskärm
Aktuellt bud160 SEK
54139
Trelleborgs Glasbruk, vas i grönt glas, format som ett granatäpple
Aktuellt bud320 SEK
54140
Japanska Satsuma vaser med figurdekor, 1 par
Aktuellt bud120 SEK
54141
Trelleborgs Glasbruk, bordsvaser samt väggvas, fiskar, 4st
Aktuellt bud200 SEK
54142
Trelleborgs Glasbruk, fiskvas i blått glas
Aktuellt bud220 SEK
54143
Strykjärn, Oliva och B&O Libergs F.A.B, Rosenfors, 2st
Startbud100 SEK
54144
Skyttegravskonst, WWI, dekorerade engelska 18-pounder granathylsor i mässing
Aktuellt bud440 SEK
54145
Gunnar Nylund, Rörstrand, "Igelkott", ur serien "Chamotte", chamotterat stengods med lysterglasyr, 1940/50-tal
Aktuellt bud1 350 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
54146
Arthur Percy, Gefle, "Rubin", skål, fruktassietter mm, 17 delar
Aktuellt bud360 SEK
54147
Wilhelm Kåge, Gustavsberg Studio, "Guldsurrea", skål i stengods
Aktuellt bud280 SEK
54148
Nintendo DS Lite, 2st samt diverse spel, Super Mario, Sonic Rush, Star Wars mm
Aktuellt bud600 SEK
54149
Kryddburkar i glas, 58st
Aktuellt bud160 SEK
54150
Pokemon kort, diverse
Aktuellt bud340 SEK
54151
Överums Bruk, ljusstake, linoljebränt gjutjärn, dekor av smeder och svärd
Aktuellt bud120 SEK
54152
Boris Ninemae, olja på duk, "Jordens guld"
Aktuellt bud9 200 SEK
Värdering10 000 - 15 000 SEK
54153
Hella Jongerius för IKEA, "PS Jonsberg", golvvas i porslin
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
54154
Bankir -/bibliotekslampa, emaljerad grön justerbar skärm, 1930/40-tal
Aktuellt bud200 SEK
54155
Impo 15MHz Oscilloscope Type OC 215
Aktuellt bud160 SEK
54156
Likörglas med gul ton, 10st
Startbud100 SEK
54157
Lars Thorén, Rörstrand, skål på fot
Aktuellt bud100 SEK
54158
Einar Luterkort, Upsala-Ekeby. Vas, Art Deco, 1930-tal samt Gefle fruktassietter, 6st
Aktuellt bud160 SEK
54159
Skolelektronik, Norstedts, Dan-Sound AV30, Esselte Studium Teller
Aktuellt bud220 SEK
54160
Skolelektronik, Norstedts, Leader Audio Generator Sine-Square model LAG-55
Aktuellt bud220 SEK
52093
Slavia, Czechoslovakia, "631 Model 77 Lux", cal.177, luftgevär
Aktuellt bud160 SEK
53268
Thorvald Marthinsen Sølvvarefabrikk, silverljusstakar, 1 par
Aktuellt bud580 SEK
53300
Verktygsvagn/skåp i plåt
Aktuellt bud520 SEK
49349
Julius Paulsen, olja på duk, trädgård vid gavel
Aktuellt bud240 SEK
49287
Erzgebirge Volkskunst, påskharar och kycklingar i bemålat trä, 9st
Aktuellt bud100 SEK
53257
Oscar Reutersvärd, litografi, omöjlig figur
Aktuellt bud520 SEK
53245
Bubbelplast, 0,5x100m
Aktuellt bud200 SEK
53355
Duplex Hushållsvåg i patinerad metall, dubbelsidig, 1900-talets första del.
Aktuellt bud220 SEK
53307
Norrahammars Bruk, "Solo 258", kamin, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud100 SEK
53244
Bubbelplast, 0,5x100m
Aktuellt bud240 SEK
53293
Kathrin Bernekorn, akvarell, kvinna med blomsterkrans
Aktuellt bud100 SEK
54172
Bosch, Hellas, extrasttrålkastare för fordon, 3st
Startbud100 SEK
54173
Alpha-Tools, FSG 920 kakelskärare
Aktuellt bud160 SEK
54174
Limknektar, 3st
Aktuellt bud180 SEK
54175
Skruvtvingar, stor modell, 4st
Startbud100 SEK
54176
Kamferkista, orientalisk dekor
Aktuellt bud500 SEK
54177
Sidobord på hjul med tidningshylla, betsat trä
Aktuellt bud100 SEK
54178
Barnstol/lekbord i trä, 1950/60-tal
Aktuellt bud100 SEK
54179
Sven Myrström & Gunnar Engström, Tingströms, Bra Bohag, "Micado", sidobord
Aktuellt bud100 SEK
54180
Väggskåp med 4 invändiga lådor, 1800-tal
Aktuellt bud120 SEK
54181
Boris Ninemae, olja på duk, "Räddningen"
Aktuellt bud15 400 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
54182
Rörstrand, fat, jugend, dekor av narcisser, 1900-talets början
Aktuellt bud100 SEK
54183
Adventskalender, lastbil i bemålat trä
Aktuellt bud200 SEK