12h 37 m
Buzau, Perla Lux, Rumänien, vas i glas med fjärilsdekor i överfång, 1970-tal
54126
Aktuellt bud100 SEK
12h 38 m
Husqvarna, vapensköld till symaskinsstativ, gjutjärn, 18/1900-tal
54127
Aktuellt bud200 SEK
12h 39 m
Konsthantverk, Tyringe, bordslampa "1511, metall med glasskärm
54133
Aktuellt bud160 SEK
12h 40 m
Trelleborgs Glasbruk, vas i grönt glas, format som ett granatäpple
54139
Aktuellt bud320 SEK
12h 41 m
Japanska Satsuma vaser med figurdekor, 1 par
54140
Aktuellt bud120 SEK
12h 42 m
Trelleborgs Glasbruk, bordsvaser samt väggvas, fiskar, 4st
54141
Aktuellt bud200 SEK
12h 43 m
Trelleborgs Glasbruk, fiskvas i blått glas
54142
Aktuellt bud220 SEK
12h 44 m
Strykjärn, Oliva och B&O Libergs F.A.B, Rosenfors, 2st
54143
Startbud100 SEK
12h 45 m
Skyttegravskonst, WWI, dekorerade engelska 18-pounder granathylsor i mässing
54144
Aktuellt bud440 SEK
12h 46 m
Gunnar Nylund, Rörstrand, "Igelkott", ur serien "Chamotte", chamotterat stengods med lysterglasyr, 1940/50-tal
54145
Aktuellt bud1 350 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
12h 46 m
Arthur Percy, Gefle, "Rubin", skål, fruktassietter mm, 17 delar
54146
Aktuellt bud360 SEK
12h 47 m
Wilhelm Kåge, Gustavsberg Studio, "Guldsurrea", skål i stengods
54147
Aktuellt bud280 SEK
12h 48 m
Nintendo DS Lite, 2st samt diverse spel, Super Mario, Sonic Rush, Star Wars mm
54148
Aktuellt bud600 SEK
12h 49 m
Kryddburkar i glas, 58st
54149
Kryddburkar i glas, 58st
Aktuellt bud160 SEK
12h 50 m
Pokemon kort, diverse
54150
Pokemon kort, diverse
Aktuellt bud340 SEK
12h 51 m
Överums Bruk, ljusstake, linoljebränt gjutjärn, dekor av smeder och svärd
54151
Aktuellt bud120 SEK
12h 52 m
Boris Ninemae, olja på duk, "Jordens guld"
54152
Aktuellt bud9 200 SEK
Värdering10 000 - 15 000 SEK
12h 53 m
Hella Jongerius för IKEA, "PS Jonsberg", golvvas i porslin
54153
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
12h 54 m
Bankir -/bibliotekslampa, emaljerad grön justerbar skärm, 1930/40-tal
54154
Aktuellt bud200 SEK
12h 55 m
Impo 15MHz Oscilloscope Type OC 215
54155
Aktuellt bud160 SEK
12h 56 m
Likörglas med gul ton, 10st
54156
Likörglas med gul ton, 10st
Startbud100 SEK
12h 57 m
Lars Thorén, Rörstrand, skål på fot
54157
Aktuellt bud100 SEK
12h 57 m
Einar Luterkort, Upsala-Ekeby. Vas, Art Deco, 1930-tal samt Gefle fruktassietter, 6st
54158
Aktuellt bud160 SEK
12h 58 m
Skolelektronik, Norstedts, Dan-Sound AV30, Esselte Studium Teller
54159
Aktuellt bud220 SEK
12h 59 m
Skolelektronik, Norstedts, Leader Audio Generator Sine-Square model LAG-55
54160
Aktuellt bud220 SEK
13h 00 m
Slavia, Czechoslovakia, "631 Model 77 Lux", cal.177, luftgevär
52093
Aktuellt bud160 SEK
13h 00 m
Thorvald Marthinsen Sølvvarefabrikk, silverljusstakar, 1 par
53268
Aktuellt bud580 SEK
13h 00 m
Verktygsvagn/skåp i plåt
53300
Verktygsvagn/skåp i plåt
Aktuellt bud520 SEK
13h 00 m
Julius Paulsen, olja på duk, trädgård vid gavel
49349
Aktuellt bud240 SEK
13h 00 m
Erzgebirge Volkskunst, påskharar och kycklingar i bemålat trä, 9st
49287
Aktuellt bud100 SEK
13h 00 m
Oscar Reutersvärd, litografi, omöjlig figur
53257
Aktuellt bud520 SEK
13h 00 m
Bubbelplast, 0,5x100m
53245
Bubbelplast, 0,5x100m
Aktuellt bud200 SEK
13h 00 m
Duplex Hushållsvåg i patinerad metall, dubbelsidig, 1900-talets första del.
53355
Aktuellt bud220 SEK
13h 00 m
Norrahammars Bruk, "Solo 258", kamin, 1900-talets första hälft
53307
Aktuellt bud100 SEK
13h 00 m
Bubbelplast, 0,5x100m
53244
Bubbelplast, 0,5x100m
Aktuellt bud240 SEK
13h 00 m
Kathrin Bernekorn, akvarell, kvinna med blomsterkrans
53293
Aktuellt bud100 SEK
13h 01 m
Bosch, Hellas, extrasttrålkastare för fordon, 3st
54172
Startbud100 SEK
13h 02 m
Alpha-Tools, FSG 920 kakelskärare
54173
Aktuellt bud160 SEK
13h 03 m
Limknektar, 3st
54174
Limknektar, 3st
Aktuellt bud180 SEK
13h 04 m
Skruvtvingar, stor modell, 4st
54175
Startbud100 SEK
13h 05 m
Kamferkista, orientalisk dekor
54176
Aktuellt bud500 SEK
13h 06 m
Sidobord på hjul med tidningshylla, betsat trä
54177
Aktuellt bud100 SEK
13h 07 m
Barnstol/lekbord i trä, 1950/60-tal
54178
Aktuellt bud100 SEK
13h 08 m
Sven Myrström & Gunnar Engström, Tingströms, Bra Bohag, "Micado", sidobord
54179
Aktuellt bud100 SEK
13h 08 m
Väggskåp med 4 invändiga lådor, 1800-tal
54180
Aktuellt bud120 SEK
13h 09 m
Boris Ninemae, olja på duk, "Räddningen"
54181
Aktuellt bud15 400 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
13h 10 m
Rörstrand, fat, jugend, dekor av narcisser, 1900-talets början
54182
Aktuellt bud100 SEK
13h 11 m
Adventskalender, lastbil i bemålat trä
54183
Aktuellt bud200 SEK