57173
Philips G7000 Videopack Computer samt spel
Aktuellt bud120 SEK
57174
Räths Fysisk-Politiska Jordglob, 1960-tal, glasglob
Aktuellt bud100 SEK
57175
Ytterfoder, flintgods, majolika, jugend
Aktuellt bud200 SEK
57176
Ytterfoder, keramik, 2st
Aktuellt bud120 SEK
57177
Adam Thylstrup, Nilsjohan, "Is-Sissi", ishink i rostfritt, glas och plast
Startbud100 SEK
57178
Söholm, Danmark, vas i stengods
Startbud100 SEK
57179
Woods Ivory Ware, England, tallrikar med Kalle Anka dekor, 1950-tal, 2st
Startbud100 SEK
57180
Stolar, troligen Bröderna Sörheim, Norge, bok med blå galon, 4st
Startbud100 SEK
57181
Royal Copenhagen, "Musselmalet", ljusstakar, # 1/1138, helblond med genombruten kant, 1 par
Aktuellt bud680 SEK
Värdering2 500 SEK
57182
Vilhelm Bjerke Petersen, Rörstrand, "Abstrakta", skål i stengods
Aktuellt bud100 SEK
Värdering600 SEK
57183
Ledad kläd- och hattkrok av förnicklad mässing med totalt fyra krokar, 2st
Aktuellt bud120 SEK
57184
Knud Holscher, "LightArch", ljusstake i stål
Aktuellt bud140 SEK
57185
Sköldpadda i mässing
Aktuellt bud120 SEK
57186
Silverringar, totalt 177 gram
Aktuellt bud920 SEK
57188
Svenska frimärken, postfriskt
Aktuellt bud100 SEK
57189
Hensoldt, Wetzlar, militär kikare, monokulär, 6 x 30, 1940/1989
Aktuellt bud120 SEK
57190
Miniatyrtavlor mm, 9st
Startbud100 SEK
57191
Taklampa, glas och gulmetall
Startbud100 SEK
57192
Taklampa, traditionell dansk lampa av omgjord Nilfiskdammsugare
Aktuellt bud100 SEK
57193
PowerForce borrhammare
Startbud100 SEK
57194
Telefonhylla, teak och string, 1950/60-tal
Aktuellt bud100 SEK
57195
Aga Transistor 3414 Radio
Aktuellt bud100 SEK
57196
Nitroglycerin AB, Gyttorp, trälåda för explosiv vara, II Klass
Aktuellt bud100 SEK
57197
Taklampa, mässing, 4 ljuskällor
Startbud100 SEK
55586
Armbandsklockor, Seiko, Certina, Swanson, Sporty, Senlon, Casio, Rado mm
Aktuellt bud100 SEK
57199
Lars Niklasson, pastell, porträtt
Startbud100 SEK
57200
Sven Öhrwall, olja på duk, blomsterstilleben
Startbud100 SEK
57201
E. Dukkert, olja på duk, skärgård
Startbud100 SEK
57202
Stort parti bokmärken/stycken
Aktuellt bud1 050 SEK
57203
Vykort mm, julkort, påskkort, Malmömotiv mm
Aktuellt bud100 SEK
57204
Okänd konstnär, krita, nakenmodell
Startbud100 SEK
57205
Louis Zelig, olja på duk, stilleben
Startbud100 SEK
57206
R. Lundkvist, olja på duk, fiskeläge
Aktuellt bud100 SEK
57207
Fabian Lundqvist, litografi, dansös
Aktuellt bud120 SEK
57208
Brita af Klercker, teckning, skiss - förlaga till "Sotaren i Lund"
Startbud100 SEK
57209
Karl Lundborg, olja på duk, landskap
Aktuellt bud100 SEK
57210
Gerog Nilsson, torrnål, "I pausen"
Startbud100 SEK
57211
Stefan Sjöberg, etsning/torrnål, komposition
Startbud100 SEK
57212
Toulouse Lautrec, litografier och teckningar, tryck, 10st
Startbud100 SEK
57213
Magnus Krook, litografier, kompositioner, 2st
Startbud100 SEK
57214
Gunnar Norrman, torrnål, "Höstdag"
Aktuellt bud100 SEK
57215
Stellan Widholm, olja på duk, polykromt ånglok
Aktuellt bud120 SEK
57216
Okänd konstnär, teckning, nakenmodell
Startbud100 SEK
57217
Okänd konstnär, blandteknik, komposition
Startbud100 SEK
57218
Hasse Andersson, Skanör, diverse litografier, gäss
Aktuellt bud260 SEK
57219
Bertil Gadö, olja på duk, fiskeläge
Startbud100 SEK
57220
Hans Johnfors, färgetsning, "Drömmen om frihet II"
Startbud100 SEK
57221
Hans Johnfors, akvarell, "Vinga"
Startbud100 SEK