57613
Gunnar Hansson, Lomma, skål i keramik samt annan skål
Startbud100 SEK
57614
Johnny Loco, Danmark, damcykel med låda, 3-växlad
Aktuellt bud120 SEK
Värdering4 000 SEK
56723
John Russel, "Ghost Candelabra", kandelaber i akryl och glas,
Startbud100 SEK
56715
Maria Boczewska, litografi, körsbär
Aktuellt bud100 SEK
Värdering1 000 SEK
56709
Startbud100 SEK
Värdering1 000 SEK
56707
Torborg Lindberg-Karlsson, skurna bemålade trägubbar, samefamilj, 3st
Startbud100 SEK
Värdering4 000 SEK
56682
Sidobord, teak
Startbud100 SEK
56568
Bordsur, Louis XV-stil, 1900-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
56544
Bordslampa med hästskulptur, 3 ljuskällor
Aktuellt bud140 SEK
Värdering1 500 SEK
56543
Romanet Morbier, Frankrike, bordsur, boulle-stil, 1900-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
56496
Karin Larsson, "Näckroslampan", taklampa efter Carl Larsson, vitlackerad plåt med inre glaskupa
Startbud100 SEK
57625
Diverse klockor
Aktuellt bud100 SEK
57626
Lars Bertle, olja på pannå, "Lanskap, Skaftö"
Startbud100 SEK
57627
Bröderna Andersson, "Carisma", soffa med grönt tyg
Startbud100 SEK
Värdering6 000 SEK
57628
Fåtölj i engelsk stil. grönt skinn, med djuphäftad rygg, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering2 000 SEK