37606
Norsjö NMV Shopper (TSV 2080) moped, 1970-tal
Slutpris2 600 SEK
37601
Hilkka-Liisa Ahola, Arabia, chokladmugg, 1960/70-tal
Slutpris540 SEK
37605
Interstil, suffléskålar i stengods, 12st
Slutpris100 SEK
37603
Slutpris100 SEK
37602
Moet & Chandon Champagne kylare i plexiglas
Slutpris240 SEK
37600
Max Walter Svanberg, bok samt 14st litografiska tryck
Slutpris220 SEK
37593
Dresden, uppsatsskål, sekelskiftet 1900
Slutpris2 300 SEK
37596
Larson, Lisa, Gustavsberg, väggplatta, glaserat stengods, "Ryttare" ur serien Unik från 1961
Slutpris800 SEK
37597
Royal Copenhagen, "Musselmalet", halvblond, kaffeservis, 25 delar
Slutpris3 300 SEK
37586
Dresden, prakt / potpurriurna, sekelskiftet 1900
Slutpris4 300 SEK
37592
Trelleborg, Folkets Park, folkfest affisch, 1927
Slutpris160 SEK
37594
Dresden, kandelaber i porslin, sekelskiftet 1900
Slutpris340 SEK
37591
Karl Lundborg, olja på duk, å genom vinterlandskap
Slutpris400 SEK
37587
Piedestal med ytterfoder i porslin, 1900-tal
Slutpris200 SEK
37588
Gunnar Ander, Ystad Metall, ljusstake, 7 ljuskällor
Slutpris140 SEK
37585
Spegel i gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris360 SEK
37584
Spegel i bronsförgylld ram, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
37581
Fiskar och amfibier, handkolorerade litografier bakom glas, 5 st, 1800-talets mitt
Slutpris720 SEK
37583
Spegel, guldmålad träram
Slutpris180 SEK
37582
Stilspegel
Slutpris260 SEK
37579
James Kelly & Co, London, plommonstop och krage
Slutpris280 SEK
37578
Bokstöd för skrivbord, utdragbart, tidigt 1900-tal
Slutpris140 SEK
37575
Ronald A/S, Copenhagen, taklampa i metall
Slutpris340 SEK
37577
Capodimonte, svankrukor i porslin, 2st
Slutpris100 SEK
37576
Jie, pingvin i keramik
Slutpris160 SEK
37574
Dux, skinndetaljer, anilinläder
Slutpris1 500 SEK
37573
Vaser, Kina, Kanton, 1800-tal, 2st
Slutpris140 SEK
37568
Torben Keramik, vas och 2 skålar
Slutpris220 SEK
37572
Per Lütken, Holmegaard, "Carnaby", vas i rött glas
Slutpris280 SEK
37570
Ella Bergstrand, Jie Gantofta, "Bigarrå", fat på metallställning
Slutpris260 SEK
37567
Kinesiska vaser samt litografiska kvinnoporträtt, 8 delar.
Litografier 45x36cm
Slutpris1 050 SEK
37569
Trägubbar, 2st, signerade JN
Slutpris100 SEK
37564
Vacuum Oil Company, Gargoyle Marine Oil, skrivbordsklocka i skeppsratt
Slutpris640 SEK
37565
Jaeger-LeCoultre, bordsklocka med barometer och termometer, 1950-tal
Slutpris520 SEK
37563
Bordslampor, mässing och prismor, 1 par
Slutpris300 SEK
37558
Dresden, skål på fot
Slutpris940 SEK
37562
Svenska Glascentralen, Kosta, glasservis, 57 delar
Slutpris120 SEK
37561
Bergdala, vaser i färgat glas, 2st
Slutpris100 SEK
37560
Diverse färgat glas, 5 delar
Slutpris360 SEK
37547
Schaubach Kunst, Fasold & Stauch, figuriner, 2st
Slutpris800 SEK
37559
Wallendorf, figurin, kvinna tar på underkläder
Slutpris580 SEK
37554
Ann Wärff, Kosta Boda, "Grape / Druva", glasservis, 31 delar.
Fatets diameter 34cm
Glasens höjd 15cm
Skålens höjd 15cm, diameter 22cm
Slutpris240 SEK
37557
Serveringsbricka och serveringsskål med lock i nysilver
Slutpris100 SEK
37556
Simon Gate, Orrefors, "Tusen Fönster" skål i kristall
Slutpris200 SEK
37553
Upsala Ekeby/Karlskrona, "Trianon", matservis, 57 delar
Slutpris440 SEK
37555
Kosta Boda & Orrefors glasföremål, 5st
Slutpris100 SEK
37550
Enoch Wedgwood, "Oriental Pheasants", soppterrin
Slutpris200 SEK
37552
Goebel, "Fyra årstider", figuriner, 4st
Slutpris320 SEK