Volvo, reklamtryck på tjockt papp, 6st
37610
Slutpris260 SEK
String, gavlar till hyllor, 5st
37609
Slutpris160 SEK
Plattformsvagn
37608
Plattformsvagn
Slutpris460 SEK
Interstil, suffléskålar i stengods, 12st
37607
Slutpris100 SEK
Norsjö NMV Shopper (TSV 2080) moped, 1970-tal
37606
Slutpris2 600 SEK
Hilkka-Liisa Ahola, Arabia, chokladmugg, 1960/70-tal
37601
Slutpris540 SEK
37605
Slutpris100 SEK
37603
Slutpris100 SEK
Moet & Chandon Champagne kylare i plexiglas
37602
Slutpris240 SEK
Max Walter Svanberg, bok samt 14st litografiska tryck
37600
Slutpris220 SEK
Dresden, uppsatsskål, sekelskiftet 1900
37593
Slutpris2 300 SEK
Larson, Lisa, Gustavsberg, väggplatta, glaserat stengods, "Ryttare" ur serien Unik från 1961
37596
Slutpris800 SEK
Royal Copenhagen, "Musselmalet", halvblond, kaffeservis, 25 delar
37597
Slutpris3 300 SEK
Dresden, prakt / potpurriurna, sekelskiftet 1900
37586
Slutpris4 300 SEK
Trelleborg, Folkets Park, folkfest affisch, 1927
37592
Slutpris160 SEK
Dresden, kandelaber i porslin, sekelskiftet 1900
37594
Slutpris340 SEK
Karl Lundborg, olja på duk, å genom vinterlandskap
37591
Slutpris400 SEK
Piedestal med ytterfoder i porslin, 1900-tal
37587
Slutpris200 SEK
Gunnar Ander, Ystad Metall, ljusstake, 7 ljuskällor
37588
Slutpris140 SEK
Spegel i gustaviansk stil, 1900-tal
37585
Slutpris360 SEK
Spegel i bronsförgylld ram, 1900-talets början
37584
Slutpris300 SEK
Fiskar och amfibier, handkolorerade litografier bakom glas, 5 st, 1800-talets mitt
37581
Slutpris720 SEK
Spegel, guldmålad träram
37583
Spegel, guldmålad träram
Slutpris180 SEK
Stilspegel
37582
Stilspegel
Slutpris260 SEK
James Kelly & Co, London, plommonstop och krage
37579
Slutpris280 SEK
Bokstöd för skrivbord, utdragbart, tidigt 1900-tal
37578
Slutpris140 SEK
Ronald A/S, Copenhagen, taklampa i metall
37575
Slutpris340 SEK
Capodimonte, svankrukor i porslin, 2st
37577
Slutpris100 SEK
Jie, pingvin i keramik
37576
Jie, pingvin i keramik
Slutpris160 SEK
Dux, skinndetaljer, anilinläder
37574
Slutpris1 500 SEK
Vaser, Kina, Kanton, 1800-tal, 2st
37573
Slutpris140 SEK
Torben Keramik, vas och 2 skålar
37568
Slutpris220 SEK
Per Lütken, Holmegaard, "Carnaby", vas i rött glas
37572
Slutpris280 SEK
Ella Bergstrand, Jie Gantofta, "Bigarrå", fat på metallställning
37570
Slutpris260 SEK
Kinesiska vaser samt litografiska kvinnoporträtt, 8 delar.
Litografier 45x36cm
37567
Kinesiska vaser samt litografiska kvinnoporträtt, 8 delar. Litografier 45x36cm
Slutpris1 050 SEK
Trägubbar, 2st, signerade JN
37569
Trägubbar, 2st, signerade JN
Slutpris100 SEK
Vacuum Oil Company, Gargoyle Marine Oil, skrivbordsklocka i skeppsratt
37564
Slutpris640 SEK
Jaeger-LeCoultre, bordsklocka med barometer och termometer, 1950-tal
37565
Slutpris520 SEK
Bordslampor, mässing och prismor, 1 par
37563
Slutpris300 SEK
Dresden, skål på fot
37558
Dresden, skål på fot
Slutpris940 SEK
Svenska Glascentralen, Kosta, glasservis, 57 delar
37562
Slutpris120 SEK
Bergdala, vaser i färgat glas, 2st
37561
Slutpris100 SEK
Diverse färgat glas, 5 delar
37560
Diverse färgat glas, 5 delar
Slutpris360 SEK
Schaubach Kunst, Fasold & Stauch, figuriner, 2st
37547
Slutpris800 SEK
Wallendorf, figurin, kvinna tar på underkläder
37559
Slutpris580 SEK
Ann Wärff, Kosta Boda, "Grape / Druva", glasservis, 31 delar.
Fatets diameter 34cm
Glasens höjd 15cm
Skålens höjd 15cm, diameter 22cm
37554
Ann Wärff, Kosta Boda, "Grape / Druva", glasservis, 31 delar. Fatets diameter 34cm Glasens höjd 15cm Skålens höjd 15cm, diameter 22cm
Slutpris240 SEK
Serveringsbricka och serveringsskål med lock i nysilver
37557
Slutpris100 SEK
Simon Gate, Orrefors, "Tusen Fönster" skål i kristall
37556
Slutpris200 SEK