51777
Maria Hillfon, olja på trä, blomma
Slutpris2 800 SEK
51778
Piedestal med ytterfoder, Italy, jugend, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
51780
Glimma, Surte, inläggningsburkar i glas, 12st
Slutpris280 SEK
51779
Mexikansk sittpuff, tjockt läder med aztecmönster
Slutpris600 SEK
51776
Glas med randig dekor, 1960-tal, 10st
Slutpris400 SEK
51774
Trelleborgs Glasbruk, inläggningsburkar i glas, 8st
Slutpris200 SEK
51775
Sparbössor, Trelleborgs Sparbank mm, 4st
Slutpris260 SEK
51773
Smycke -/urmakarstäd, mässing med miniatyrhammare
Slutpris420 SEK
51772
Krönta mått, allmoge, 4st
Slutpris420 SEK
51771
Royal Copenhagen, Holmegaard, "Lotus", ljuslyktor i glas, 4st
Slutpris100 SEK
51770
Floria, skulptur, hare i glaserad keramik
Slutpris100 SEK
51769
Posthorn/biltuta, mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris120 SEK
51765
Fritz Kallenberg, Kosta Boda, grogglas med fyllegubbar och damer, 9st
Slutpris380 SEK
50941
Jordglob i svart/silver färg
Slutpris160 SEK
51767
Dalahästar, 3st
Slutpris280 SEK
51764
Olle Alberius, Orrefors, glasskulptur
Slutpris100 SEK
51763
Belid bordslampa med textilskär, dekor "Fem myror är fler än fyra elefanter", illustrationer gjorda av Owe Gustafson
Slutpris120 SEK
51762
Andersson & Johansson, Höganäs Keramik, ljusstake, 4 ljushållare, 1950/60-tal
Slutpris100 SEK
51761
Sigrid Richter, Rörstrand, "Eden", ugnsform
Slutpris300 SEK
51760
Skålar i trä, 3st
Slutpris140 SEK
51759
Fasold & Stauch, figuriner, kvinnor i klänning, 2st
Slutpris240 SEK
51758
Royal Copenhagen, vas med dekor av fornlämning
Slutpris200 SEK
51757
Lennart Nissmark & Martin Zimsack, Studio Åhus, glasskulptur
Slutpris160 SEK
51756
Urna, Tyskland, blått opalinglas med handmålad floral dekor
Slutpris320 SEK
51755
Arthur Percy, Upsala-Ekeby Gefle, "Rubin", fruktfat med assietter mm, 15 delar
Slutpris120 SEK
51754
Penselvas och skål, Kina, 1900-tal
Slutpris160 SEK
51751
Peter Kuchinke, Gullaskruf Glasatalje, vas i glas
Slutpris120 SEK
51750
Rörstrand, syltkrus, sekelskiftet 1900
Slutpris220 SEK
51749
Navy 7x50, kikare med fodral, 1900-talets andra hälft
Slutpris260 SEK
50984
Mobilex, rullator för inomhusbrruk
Slutpris160 SEK
51732
Fotogenlampa, mässing och tulpanglas
Slutpris300 SEK
51747
Sune Bäckström, smyckeskrin / ask i brons, art déco, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
51746
Diverse pipor tex Gardhill, Duro, pipställ, askfat mm
Slutpris1 550 SEK
51745
Kristallmottagare samt Kosmos 2000Ω hörlurar, 1920/30-tal
Slutpris100 SEK
51743
Coad Pottery, Peru, figurin i keramik, tucan
Slutpris140 SEK
51742
Eva Blahd, Upsala-Ekeby, Karlskrona, "Bellis", kaffekopp med fat
Slutpris100 SEK
51741
Skrin i malakitglas, Bohemia
Slutpris200 SEK
51740
Trelleborgs Glasbruk, karaffer, 2st
Slutpris220 SEK
51736
Skupturer, kvinnor i konstmassa, 3st
Slutpris360 SEK
51739
Arnold, W.Germany, helikopterleksak i plast och plåt, T-N Nomura Co, plåtleksak, björn som spelar maracas, Brio, träbil, 1950-tal
Slutpris120 SEK
51738
Apotekarnes Vattenfabrik, Malmö, sifon
Slutpris240 SEK
51737
Tom Stepp, Skeppshult, ljuslyktor i gjutjärn, 4st
Slutpris140 SEK
51735
Ljusstakar, mässing och glas
Slutpris100 SEK
51734
Väggtavla i keramik, troligen Ruscha, ryttare
Slutpris180 SEK
51733
Lladro, Nao, Zephyr, figuriner, 7st
Slutpris220 SEK
51731
Victor Rasmussen, olja på pannå, blommor, 4st
Slutpris140 SEK
51730
Fotogenlampa, mässing och glas
Slutpris140 SEK
51727
Victor Rasmussen, olja på pannå, blommor, 3st
Slutpris140 SEK