53729
Boris Ninemae, olja på duk, "Vid öst-kusten förr-itiden"
Slutpris6 600 SEK
Värdering12 000 SEK
54576
Boris Ninemae, olja på duk, "Väntan"
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
54616
Plommonstop, Bernard, importerad av P.Borgquist Trelleborg, 1920-tal
Slutpris340 SEK
54619
Cylinder -/höghatt, Drickson, importerad av Nils Holm, Skurup, 1900-talets första hälft
Slutpris220 SEK
55575
Fat med fiskdekor i relief, koppar
Slutpris200 SEK
55573
Boris Ninemae, olja på duk, "Fiskerensning"
Slutpris4 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
55574
Goebel, Hummel, figurin 62, "Happy Pastime"
Slutpris140 SEK
55572
Buddha huvud samt elefant i metall, 2 delar
Slutpris260 SEK
55570
Charlotta Hallonsten, Trelleborg, olja på duk, fiskare
Slutpris120 SEK
55568
Boris Ninemae, olja på duk, "Vinterkväll framför den stora öppna spisen"
Slutpris1 850 SEK
Värdering800 SEK
55567
Oljelampa med figurin i Hummel-stil, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
55559
Artillerigranater, 2st
Slutpris580 SEK
55566
Adda Bonfils, Ipsens Enke, Danmark, figurin 889, grävande barn
Slutpris100 SEK
55565
Djurfiguriner, John Perry stork, Norrmans uggla, Syco iller, Tilgmans elefant mm, 5st
Slutpris140 SEK
55564
Hundfiguriner, taxar, Collie mm, 4st
Slutpris200 SEK
55563
Bokstöd, Kina, foohundar i porslin, 1 par
Slutpris120 SEK
55562
Afrikansk skulptur i trä
Slutpris120 SEK
55561
Remington Automatic Hand Trap, handkastare för lerduvor, 1950-tal
Slutpris200 SEK
55560
Snidade trägubbar, Signerade EE (Erik Eriksson och JN, 2st
Slutpris100 SEK
55558
Träskulptur, indianhövding
Slutpris100 SEK
55557
Reijmyre Armaturfabrik, kobralampa i keramik och glas, 1980-tal
Slutpris260 SEK
55556
Pistoler, replikor, 4st
Slutpris1 750 SEK
55555
Kikare, Tasco Zip 304Z, Ocean Marin, Manon, 3st
Slutpris340 SEK
55554
Parti knivar, Widder Solingen, Carl Schlieper Solingen mm
Slutpris1 050 SEK
55553
Gnu -/Wildebeesthorn monterad på väggplatta
Slutpris320 SEK
55551
Bengt-Åke Marakatt, Karesuando, sameslöjd, hängsmycke i form av trolltrumma, ben och trä
Slutpris340 SEK
55545
Anna-Lisa Thomson, Upsala-Ekeby, "Capri", vas i keramik
Slutpris780 SEK
55549
Arne Erkers, Kockums Emalj, gräddkanna i svartemaljerad plåt samt gult plastlock samt andra Kockums föremål
Slutpris160 SEK
55550
Hänge och örhängen, "Flora Danica", Danmark, 3 delar
Slutpris160 SEK
55548
Rörstrand, vaser, 3st, Gunnar Nylund "Domino", Drejargruppen, "Sommar"
Slutpris220 SEK
55547
Anne Nõmtak (Nömtak), JIE, "Slottshage", ljuslykta/värmare i keramik
Slutpris100 SEK
55546
Marie Simmulson, Upsala-Ekeby, "Rusticana", vas i keramik
Slutpris100 SEK
55544
Silversmycken, totalt 95 gram
Slutpris540 SEK
55543
Guldsmycken, 14k
Slutpris7 200 SEK
55541
Smycken, 18k guld samt tandguld, totalt 25,86 gram
Slutpris11 400 SEK
55540
Erik Höglund, Boda, skål i blått glas
Slutpris160 SEK
55539
Andersson & Johansson, Höganäs Keramik, väggrelief i keramik, fågel
Slutpris140 SEK
55538
Pokemonkort, 1 pärm
Slutpris720 SEK
55536
Ring, 18k guld samt tandguld
Slutpris4 300 SEK
55534
Väggrelif av keramik, dekor av katt
Slutpris140 SEK
55533
Paraplyställ, mässing, 1900-tal
Slutpris760 SEK
55532
Härads -/folkdräkt, Skytts/Oxie härad, Skåne, 1900-tal
Slutpris3 700 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
55531
Silvermynt, svenska, innan 1942, 80% silver, totalt 286 gram
Slutpris2 100 SEK
55530
Silvermynt, svenska, efter 1942, 40% silver, totalt 3896 gram
Slutpris11 800 SEK
55529
Silvermynt, totalt 807 gram
Slutpris6 200 SEK
55525
Bordslampa, Tiffanystil, 1900/2000-tal
Slutpris800 SEK
55528
Maskintelegraf, replika, 1900-talets andra hälft,
Slutpris2 100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
55526
Bordslampa, jugendstil, 1900/2000-tal
Slutpris200 SEK