54570
Spegel med förgylld träram
Aktuellt bud160 SEK
54571
Johansfors Glasbruk, skål och fat i glas, 1950/60-tal
Startbud100 SEK
54572
Jyden mm, fotoramar, metall, 9st
Aktuellt bud160 SEK
54573
Sony TC-377 Tapecorder/rullbandspelare, 1970-tal
Aktuellt bud240 SEK
54574
Solveig Borggren Ehrenberg, olja på duk, kvinnoporträtt
Aktuellt bud100 SEK
54575
Maria Ericsson, Jie, cockerspaniel i keramik
Startbud100 SEK
54576
Boris Ninemae, olja på duk, "Väntan"
Aktuellt bud560 SEK
Värdering6 000 SEK
54578
Bokhylla/boksnurra i ek
Aktuellt bud240 SEK
54579
Carl Berndtsson (1902–1983), olja på duk, allé
Startbud100 SEK
54580
Startbud100 SEK
54581
Carl Berndtsson (1902–1983), olja på pannå, "Galeasen "Finlay" ålabodarna"
Startbud100 SEK
54582
Carl Berndtsson (1902–1983), olja på duk, fiskeläge
Startbud100 SEK
54583
Carl Berndtsson (1902–1983), olja på pannå, torgmiljö
Aktuellt bud100 SEK
54584
Rosemary Svanberg, etsning, komposition
Aktuellt bud180 SEK
54585
Leo Sjöblom, olja på pannå,
Startbud100 SEK
54586
Leif Ericson, olja på duk, riddarsporrar
Startbud100 SEK
54588
Ulf Onsberg, serigrafi, abstrakt komposition
Aktuellt bud220 SEK
54589
Ulf Onsberg, litografi, väg genom vegetation
Startbud100 SEK
54590
Sven Björk, litografi, "Novemberlandskap"
Startbud100 SEK
54591
Ulla Hurtig Andersson (1932-2016)
Startbud100 SEK
54592
Mats Hansén, olja på duk, komposition
Aktuellt bud100 SEK
54593
Terje Ythjall, litografier, "Variation av temat "Fish"", 2st
Aktuellt bud100 SEK
54587
Oidentifierad konstnär, olja på duk, fruktträd
Startbud100 SEK
54594
Per Cronqvist, etsning, takåsar
Startbud100 SEK
54595
Hans Verduyn, etsning, "Landskapsfärg"
Startbud100 SEK
54596
Arnold Hagström, litografi, snäcka
Startbud100 SEK
54597
Ove Olson, litografi, kvinnoporträtt
Startbud100 SEK
54598
Carl Julius, olja på duk, "Råå"
Aktuellt bud120 SEK
54599
Ove Olson, litografi, kvinnosiluett
Aktuellt bud100 SEK
54600
Göran Folcker, litografi, häst under natthimmel
Startbud100 SEK
54601
Finn Hjortskov Jensen, litografi, komposition
Aktuellt bud100 SEK
54602
Erling Gustafsson, litografi, "Vilan"
Aktuellt bud100 SEK
54603
Arne Aspelin, olja på duk, fiskeläge
Aktuellt bud520 SEK
54604
Magnus Blomdahl, handkolorerad litografi, katt i landskap
Aktuellt bud100 SEK
54605
Affisch, Andreas Andersson, AC Milan, autografed med dedikation
Aktuellt bud100 SEK
54606
Ove Olson, litografi, kanalvy
Startbud100 SEK
54607
Gustav Rudberg, litografi, båt i bukt
Aktuellt bud100 SEK
54608
Siv Nordquist, olja på duk, "Kvällsbris"
Startbud100 SEK
54609
Åke Holm, träsnitt, bibliska motiv, 3st
Aktuellt bud100 SEK
54610
Gustav Rudberg, litografi, båtar på vatten
Aktuellt bud100 SEK
54611
Gustav Rudberg, litografi, båt vid kaj
Aktuellt bud100 SEK
54612
Åke Lexmon, utställningsaffisch, signerad
Startbud100 SEK
54613
Springwood Pottery, Mississippi, USA, vas i keramik
Startbud100 SEK
54614
Monica Bratt, Reijmyre, vinglas i blått glas, 4 delar samt andra vinglas i blått glas
Aktuellt bud120 SEK
54615
Skottorp Stengods, hallandsgryta och spilkum
Aktuellt bud140 SEK
54616
Plommonstop, Bernard, importerad av P.Borgquist Trelleborg, 1920-tal
Aktuellt bud100 SEK
54617
Pehr Fricks Fabrikers AB, Cigarrlådfabrik, Malmö, cigarr/tobakslåda i trä
Startbud100 SEK
54618
Gunnar Nylund, Rörstrand, "Standard", krus i keramik, 2st
Aktuellt bud100 SEK