56835
Kryddbyrå, vägghängd, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud120 SEK
56836
Karin "Kewe" Eitrem, olja på pannå, motiv från Lilla Slågarp och Småland
Startbud100 SEK
56837
Eurogarden, amforor i silikonbehandlad keramik, 2st
Startbud100 SEK
56838
Ljusstakar i metall, 4st
Aktuellt bud100 SEK
56839
Taklampa i koppar, 2 ljuskällor
Aktuellt bud100 SEK
56840
Boréns 8320, bordslampa, mässing
Aktuellt bud220 SEK
56841
Rydéns, taklampa i metall
Aktuellt bud100 SEK
56842
DKNY, Donna Karan New York, handväska
Aktuellt bud140 SEK
56843
Victoria Plumb, dusch -/badkarsblandare
Startbud100 SEK
56844
Skåp i trä, ramfront
Aktuellt bud100 SEK
56845
Sameknivar, brevknivar och bokmärken i ben
Aktuellt bud220 SEK
56846
Härads -/folkdräkt, Skytts/Oxie/Torna härad, Skåne, sent 1900-tal
Aktuellt bud520 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
56847
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
56849
Spegel, art deco, fasettslipat glas, ram i bemålat trä, krönt med låga
Aktuellt bud100 SEK
56851
Trälåda med fack, "Uoffmässen T4" (Underofficersmässen) Skånska trängbataljonen (P 2/T 4), tidigare Skånska trängregementet (T 4)
Startbud100 SEK
56852
Lådhurts i trä, 8 lådor, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
56853
Miranda, Svedala, bordslampor i keramik, 1 par
Startbud100 SEK
56854
Spegel, Louis XIV stil, 1800-tal
Startbud100 SEK
56855
Bose Powered Acoustimass 5
Startbud100 SEK
56856
Laura Ashley, "Home", matta
Aktuellt bud100 SEK
56857
Orientalisk matta, Pakistan
Aktuellt bud200 SEK
56858
Ryamatta
Aktuellt bud100 SEK
56859
Ryamatta
Aktuellt bud100 SEK
56860
MD, Design by Sweden, matta
Aktuellt bud120 SEK
56861
Sängbord, teak, 1950/60-tal, 1 par
Aktuellt bud240 SEK
56862
Paul Walther, Meissen, Tyskland, figurin, sittande hund, 1930-tal
Aktuellt bud640 SEK
Värdering4 000 SEK
56863
Wearever, model 191P, reservoarpenna, Red Marble Celluloid
Aktuellt bud120 SEK
56864
Björn Ekegren, skulptur i glas, ansikte i sandgjutet, polykromt glas
Aktuellt bud300 SEK
56865
Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark, "PH 5 Mini", taklampa i plåt
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 SEK
56866
Francis Cayouette för IKEA, "Elloven", skärmstöd med bambulåda, vit, 2st
Aktuellt bud120 SEK
56867
Glas, olikfärgade med stjärnformad fot, slipad dekor av tupp, 1900-tal, 14st
Aktuellt bud100 SEK
56868
Cross och Chromatic, pennor med reklam, Benson & Hedges mm, 4st
Aktuellt bud120 SEK
56869
Margareta Hennix, Gustavsberg, "Krokus", kaffeservis, 15 delar
Aktuellt bud320 SEK
56870
Ytterfoder i terrakotta, Tyskland, "Tomte med dragspel vid stubben", 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
56871
Siduna Commander armbandsur, stål, manuell, 1950/60-tal
Aktuellt bud560 SEK
56872
Krucifix, 1800/1900-tal
Aktuellt bud140 SEK
56873
Lidköpings Porslinsfabrik, "Kaskad", vas i porslin, 1950-tal
Startbud100 SEK
56874
Ljusstakar, mufflonhorn med ljushållare i metall, 1 par, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
56875
Swatch, armbandsur, 3st
Aktuellt bud160 SEK
56876
Henry Kloss, Tivoli, "Model Three", radio
Aktuellt bud220 SEK
56877
Henry Kloss, Tivoli, "Model One", radio
Aktuellt bud200 SEK
56878
Pioneer, CS-X3 högtalare
Aktuellt bud100 SEK
56879
Klockor och länkar, Cobra, Timex, Alfa, Precimax, Rolex mm
Aktuellt bud560 SEK
56880
Trelleborgs Glasbruk, ormvas i räfflat grönt glas
Aktuellt bud200 SEK
56882
Trelleborgs Glasbruk, ormvas i slätt ljusgrönt glas
Aktuellt bud100 SEK
56883
Aktuellt bud140 SEK
56881
Trelleborgs Glasbruk, ormvas i räfflat ljusgrönt glas
Aktuellt bud120 SEK
56884
Aktuellt bud160 SEK