Karta över alla ägorna till Böste Fiskläge i Lilla Isie socken, Vemmenhögs härad, 1920
41712
Slutpris840 SEK
Mjölby Intarsia, vägglampetter, 1 par
41711
Slutpris260 SEK
Märklin, räls och vagnar mm
41709
Märklin, räls och vagnar mm
Slutpris120 SEK
Den lille elektrikern
41708
Den lille elektrikern
Slutpris140 SEK
WWII, horn till tysk sjömina, intakt med syraampull, desarmerad i Trelleborg
41692
Slutpris1 050 SEK
Käpp med örnhandtag i mässing
41706
Käpp med örnhandtag i mässing
Slutpris560 SEK
Käpp med metallinlägg
41705
Käpp med metallinlägg
Slutpris100 SEK
Silverljusstakar, 1 par
41704
Silverljusstakar, 1 par
Slutpris1 550 SEK
Max Greger Carlsson, litografi, "Fönsterbild"
41702
Slutpris100 SEK
Oscar I, byst i gips, 1800-talets andra hälft
41697
Slutpris7 800 SEK
Max Greger Carlsson, litografi, komposition
41700
Slutpris100 SEK
Svenska Armén, officersflaska för spirituosa samt annan flaska, 1900-talets första hälft
41699
Slutpris140 SEK
Svenska Armén, officersflaska för spirituosa, 1900-talets första hälft
41698
Slutpris160 SEK
Salutkanon, gjutjärn, 1800-tal
41696
Slutpris2 600 SEK
Kung Karl XII, byst i gips, efter Jacques Philippe Bouchardon, 1800-tal
41693
Slutpris9 600 SEK
Svenska Armén, ränsel/ryggsäck i läder, 18/1900-tal
41695
Slutpris260 SEK
Södra Skånska Kavalleriregementet K6, Haglösa Skvadron 7, metallskylt
41688
Slutpris1 650 SEK
Piedestal, kolonn, 1800-talet andra hälft
41694
Slutpris720 SEK
Svenska Armén, axelväska i läder med visselpipa, sekelskiftet 1900
41690
Slutpris500 SEK
Svenska Armén, infanteriränsel m/1864-94, 1800-talets slut
41691
Slutpris560 SEK
Svenska Armén, persedelväska/hängsleväska m/39, cykelinfanteriet
41689
Slutpris100 SEK
Svenska Armén, detonator/kommunikations utrustning, 1900-talets första hälft
41687
Slutpris280 SEK
Svenska Armén, Spännsporre m/1895
41686
Slutpris120 SEK
Svenska Armén, ammunitionsbälten, sekelskiftet 1900, 2st
41685
Slutpris200 SEK
41684
Slutpris120 SEK
Militär skolplansch, "Granatgevär m/48 C", Kungliga Armétygförvaltningen 1959/1962
41680
Slutpris200 SEK
Svenska Armén, axelväska i läder, sekelskiftet 1900
41683
Slutpris340 SEK
Svenska Armén, ammunitionsbälte, sekelskiftet 1900
41682
Slutpris160 SEK
Militär skolplansch, "Burkladdningar Burklng", Kungliga Armétygförvaltningen 1955
41681
Slutpris100 SEK
Militär skolplansch, "8 cm raketgevär m/51 B", Kungliga Armétygförvaltningen 1961
41678
Slutpris220 SEK
Militär skolplansch, "30 mm övningsvapen 2 för pansarskott", Kungliga Armétygförvaltningen 1960
41679
Slutpris100 SEK
Militär skolplansch, "Ammunition till 15,5 cm bkan 1", Försvarets Materielverk 1969
41677
Slutpris100 SEK
Plansch, Tuborg Beer från 1975
41676
Slutpris220 SEK
41675
Slutpris260 SEK
Bazino Manbiw, USSR, dragspel
41656
Bazino Manbiw, USSR, dragspel
Slutpris1 400 SEK
Björn Almviken, olja på duk, motorcykel
41674
Slutpris200 SEK
Tom Olsson (Trelleborg), olja på duk, "Sen oktobersöndag"
41673
Slutpris260 SEK
Johnny Andersson (Malmö), akvarell, förrådsrum
41672
Slutpris760 SEK
Kungliga Skånska Dragonregementets vapen, tidigt 1900-tal
41662
Slutpris960 SEK
Axel J Persson, snidade trägubbar, gubbe och gumma
41671
Slutpris120 SEK
Bengt Harry Jönsson, snidad trägubbe, gubbe med käpp
41670
Slutpris260 SEK
Sven Gunnarsson, snidad trägubbe, gubbe med tandvärk
41669
Slutpris260 SEK
Carl Olof Trygg (troligen), snidade trägubbar, gubbe och gumma på en bänk
41668
Slutpris160 SEK
Carl-Johan Trygg, snidad trägubbe, gumma med händerna under förklädet
41667
Slutpris160 SEK
Axel J Persson, snidade trägubbar, 2st
41666
Slutpris360 SEK
Värja, Belgiska Kongo, 18/1900-tal
41665
Slutpris1 350 SEK
Oscar II, byst i gips, sent 1800-tal
41663
Slutpris3 500 SEK
Kompaniskylt i zink, Södra Skånska Infanteriregementet
41664
Slutpris440 SEK