22d 9h
Anne Nilsson för IKEA, "Stockholm", diabolformad vas i glas
57507
Startbud100 SEK
22d 9h
Ljusstake, smide och glas, 2 ljushållare
57508
Startbud100 SEK
22d 9h
Jules Schyl, rödkrita, kvinnostudie
57509
Startbud100 SEK
22d 9h
Full pärm häfte/automathäften, frimärken, Sverige,  bland annat HA 6 - 10, postfriskt
57510
Startbud100 SEK
Värdering500 SEK
22d 9h
Diverse FDC/förstadagsbrev
57511
Diverse FDC/förstadagsbrev
Startbud100 SEK
22d 9h
Diverse frimärken, svenska och utländska
57512
Startbud100 SEK
22d 9h
VHS, Tintin och Lucky Luke, 14st
57513
Startbud100 SEK
22d 9h
Signe Persson-Melin, Kosta Boda, "Bouquet", vinglas, 12st
57514
Aktuellt bud620 SEK
Värdering3 000 SEK
22d 9h
Technics SL-BD22 skivspelare
57515
Technics SL-BD22 skivspelare
Aktuellt bud160 SEK
22d 9h
Technics stereodelar, SA-GX100L Reciever, RS-TR212 kassettdäck, SL-PG100 CD
57516
Aktuellt bud120 SEK
22d 9h
Fleischmann, lok, vagnar, spår och transformatorer
57517
Aktuellt bud100 SEK
22d 9h
Kaffekvarnar, 10st
57518
Kaffekvarnar, 10st
Aktuellt bud240 SEK
22d 9h
Höganäs, krus, 6st
57519
Höganäs, krus, 6st
Aktuellt bud100 SEK
22d 9h
Damejeanner, brunt och grönt glas, 2st
57520
Startbud100 SEK
22d 9h
Nils Emil Lundström, Rörstrand, "Ostindia (East Indies)", assietter, 7st
57521
Aktuellt bud160 SEK
22d 9h
Lars Norrman. litografi, inuitkvinna
57522
Startbud100 SEK
22d 9h
Oidentifierad konstnär, akvarell, "Snacka från Beddinge"
57523
Startbud100 SEK
22d 9h
ITE WS-150 High Capacity Compute Laddningsvåg 150 kg
57524
Startbud100 SEK
22d 9h
Kicki Hankell-Persson, etsningar, 2st
57525
Aktuellt bud100 SEK
22d 9h
Lindells Vågfabriks AB, Jönköping, balansvåg i mässing
57526
Startbud100 SEK
22d 9h
Träbackar, Skåne Öl, Apotekarnes, 2st
57527
Aktuellt bud240 SEK
22d 9h
Julgransfot i bemålat gjutjärn, 2000-tal
57528
Startbud100 SEK
22d 9h
Trälåda, Ljungs Choklad- & Cacao-fabrik AB, Malmö
57529
Startbud100 SEK
22d 9h
Cottex, "B-103", bordslampor, PH-stil, 1 par
57530
Aktuellt bud120 SEK
22d 9h
Dörrstopp i gjutjärn, katt
57531
Dörrstopp i gjutjärn, katt
Aktuellt bud120 SEK
22d 9h
Bärnsten, rå sten, hängen med silverkedja mm
57532
Aktuellt bud140 SEK
22d 9h
Sven Boberg (1870-1935), skulptur i bemålat gips, pussande satyr/djävul
57533
Startbud100 SEK
Värdering2 000 SEK
22d 9h
Skål med vinglas i trä, 7 delar
57534
Startbud100 SEK
22d 9h
Franklin Mint, "Promise of Gold", figurin, kvinna, art deco
57535
Aktuellt bud140 SEK
22d 9h
Gunnar Nylund, Rörstrand/Lidköping, "Igelkott", ur serien "Chamotte", chamotterat stengods med grön glasyr, 1940/50-tal
57536
Aktuellt bud260 SEK
22d 10h
Kerttu Nurminen, Nuutajärvi, "Pauliina", kaffeservis i glas, 12 delar
57537
Startbud100 SEK
22d 10h
Trelleborgs Glasbruk, ostkupa i glas
57538
Startbud100 SEK
22d 10h
Heikki Orvola, Arabia. Finland, "Miranda", glasskål på fot
57539
Startbud100 SEK
22d 10h
Bertil Vallien, Kosta Boda, "Åre", glasservis, 17 delar
57540
Aktuellt bud100 SEK
22d 10h
Guldfynd, collier/halsband, sterling silver
57541
Startbud100 SEK
Värdering1 000 SEK
22d 10h
Gussi, Malmö, armband i silver med månstenar, 1959
57542
Aktuellt bud240 SEK
Värdering800 SEK
22d 10h
Smycken, silver och guld, 18k
57543
Smycken, silver och guld, 18k
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
22d 10h
Skeppsljusstakar i mässing, 1 par
57544
Aktuellt bud100 SEK
22d 10h
Skål på fot, porslin, Kina, Qing, 1800-tal
57545
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 500 SEK
22d 10h
Vaser med hänklar, porslin, Kina, 1800/1900-tal, 2st
57546
Aktuellt bud100 SEK
22d 10h
Fat, Imari, Kina/Japan, polykrom dekor med drakar, 1800/1900-tal
57547
Startbud100 SEK
22d 10h
Tvättfat, Kina, 1800-tal
57548
Tvättfat, Kina, 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
22d 10h
Fat, Kina/Japan, polykrom dekor med figurscen, 1800/1900-tal
57549
Startbud100 SEK
22d 10h
Lisa Larson, Gustavsberg, "Pelle" ur "Larsons ungar", figurin i stengods
57550
Aktuellt bud820 SEK
Värdering1 500 SEK
22d 10h
Mats Månsson, olja på duk, "Omringad"
57551
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 200 SEK
22d 10h
Gustav Berlin, olja på duk, "Gislövs Fiskeläge"
57552
Aktuellt bud100 SEK
22d 10h
Gustav Berlin, olja på duk, "Badhytter på Sandreveln, Skanör"
57553
Aktuellt bud100 SEK
22d 10h
Gustav Berlin, olja på duk, "Hamnen, Gislöv"
57554
Aktuellt bud100 SEK