Kategorier

24d 6h
Claire Weiss, Bing & Gröndahl, figurin 2249, flicka med katt
57565
Claire Weiss, Bing & Gröndahl, figurin 2249, flicka med katt
Aktuellt bud100 SEK
24d 6h
Olympus 35 RC kamera med tillbehör
57566
Olympus 35 RC kamera med tillbehör
Aktuellt bud100 SEK
24d 6h
Figgjo, Norge, "Tor Viking", karott mm i stengods, 5 delar
57561
Figgjo, Norge, "Tor Viking", karott mm i stengods, 5 delar
Startbud100 SEK
24d 6h
Sp-nia Pracy Wyrobow Metal, Polen, "Hosmet", tandläkarskåp i glas och metall
56545
Sp-nia Pracy Wyrobow Metal, Polen, "Hosmet", tandläkarskåp i glas och metall
Startbud100 SEK
Värdering4 000 SEK
24d 6h
Oscar Reutersvärd, litografi, omöjlig figur
57568
Oscar Reutersvärd, litografi, omöjlig figur
Aktuellt bud100 SEK
24d 6h
Oscar Reutersvärd, litografi, omöjlig figur
57569
Oscar Reutersvärd, litografi, omöjlig figur
Aktuellt bud120 SEK
24d 6h
Oscar Reutersvärd, litografi, omöjlig figur
57570
Oscar Reutersvärd, litografi, omöjlig figur
Aktuellt bud100 SEK
24d 6h
Kurt Taarnvang, olja på duk, poserande kvinna
57571
Kurt Taarnvang, olja på duk, poserande kvinna
Startbud100 SEK
24d 6h
Max Walter Svanberg, akvarellerat metallpräglat offsetcollage, figurkomposition
57572
Max Walter Svanberg, akvarellerat metallpräglat offsetcollage, figurkomposition
Startbud100 SEK
24d 6h
Pablo Picasso, oljetryck, "Turkisk kvinna"
57573
Pablo Picasso, oljetryck, "Turkisk kvinna"
Aktuellt bud100 SEK
24d 6h
Nafa, "Typ:160", bordslampor, mässing och marmor, 1 par
56567
Nafa, "Typ:160", bordslampor, mässing och marmor, 1 par
Startbud100 SEK
24d 6h
Eland antilop (Taurotragus oryx), skalle med horn
56591
Eland antilop (Taurotragus oryx), skalle med horn
Startbud100 SEK
24d 6h
Kristallkrona, prismor och mässing, 5 ljushållare
57576
Kristallkrona, prismor och mässing, 5 ljushållare
Aktuellt bud100 SEK
24d 6h
Susi Krüger, litografi, motiv från Lund
57577
Susi Krüger, litografi, motiv från Lund
Startbud100 SEK
24d 6h
Susi Krüger, litografi, motiv från Lund
57578
Susi Krüger, litografi, motiv från Lund
Startbud100 SEK
24d 6h
Susi Krüger, litografi, motiv från Lund
57579
Susi Krüger, litografi, motiv från Lund
Startbud100 SEK
24d 6h
Lennart Sandgren litografi, maritima motiv, 3st
57580
Lennart Sandgren litografi, maritima motiv, 3st
Startbud100 SEK
24d 7h
Louis Zelig, olja på pannå, komposition
57581
Louis Zelig, olja på pannå, komposition
Startbud100 SEK
24d 7h
Stanislaw Wisniewski, litografi, "Kawaleria VI"
57582
Stanislaw Wisniewski, litografi, "Kawaleria VI"
Startbud100 SEK
24d 7h
Kennet Björne, litografi, figurkomposition
57583
Kennet Björne, litografi, figurkomposition
Aktuellt bud100 SEK
24d 7h
Tomtar, 3st
57584
Tomtar, 3st
Startbud100 SEK
24d 7h
Wilhelm Kåge, Gustavsberg, "Pyro" mm, 8 delar
57585
Wilhelm Kåge, Gustavsberg, "Pyro" mm, 8 delar
Startbud100 SEK
24d 7h
Konsoller/ampelkrok gjutjärn, 2st
57586
Konsoller/ampelkrok gjutjärn, 2st
Startbud100 SEK
24d 7h
Luxor Radio typ HR 9170
57587
Luxor Radio typ HR 9170
Startbud100 SEK
24d 7h
Silverbestick, 4 delar
57588
Silverbestick, 4 delar
Startbud100 SEK
24d 7h
Habero bräckjärn samt släggor, 3 delar
56681
Habero bräckjärn samt släggor, 3 delar
Startbud100 SEK
24d 7h
Örhängen, 18k guld, 3 par
55779
Örhängen, 18k guld, 3 par
Startbud100 SEK
24d 7h
Fratelli Soldano, Sciacca, Sicilien, Italien, figuriner i keramik, 3st
57591
Fratelli Soldano, Sciacca, Sicilien, Italien, figuriner i keramik, 3st
Startbud100 SEK
24d 7h
Anzengruber, Wien, Österrike, figuriner i keramik, clown med cello, 1950/60-tal
57592
Anzengruber, Wien, Österrike, figuriner i keramik, clown med cello, 1950/60-tal
Startbud100 SEK
24d 7h
Murano, Italien, katt i glas
57593
Murano, Italien, katt i glas
Startbud100 SEK
24d 7h
Krus, glaserad på insidan, troligen Frans Bernhard Stenbäck (1858-1921), Trelleborg
57594
Krus, glaserad på insidan, troligen Frans Bernhard Stenbäck (1858-1921), Trelleborg
Aktuellt bud100 SEK
24d 7h
Prins Eugen, Rörstrand, "Waldemarsudde", ytterfoder i porslin
57595
Prins Eugen, Rörstrand, "Waldemarsudde", ytterfoder i porslin
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
24d 7h
Rörstrand, syltkrus i stengods, 1800/1900-tal, 2st
57596
Rörstrand, syltkrus i stengods, 1800/1900-tal, 2st
Aktuellt bud100 SEK
24d 7h
Axel Locher, Bing & Gröndahl, figurin 2233, "Fishermans wife"
57597
Axel Locher, Bing & Gröndahl, figurin 2233, "Fishermans wife"
Startbud100 SEK
24d 7h
Göran Wärff, Kosta Boda, "Sunflower", ljuslyktor i glas, 3st
57598
Göran Wärff, Kosta Boda, "Sunflower", ljuslyktor i glas, 3st
Startbud100 SEK
24d 7h
Fiskerullar, haspel, ABU, Skakespeare, Fladen mm, 10st
57599
Fiskerullar, haspel, ABU, Skakespeare, Fladen mm, 10st
Startbud100 SEK
24d 7h
Flambeau fiskelåda med innehåll, wobblers, spinnare, skeddrag tyngder mm
57600
Flambeau fiskelåda med innehåll, wobblers, spinnare, skeddrag tyngder mm
Startbud100 SEK
24d 7h
SCO (Smith & Co, Odense), "Long John", trampcykel/varucykel med lastkorg, 1900-talets andra hälft
57601
SCO (Smith & Co, Odense), "Long John", trampcykel/varucykel med lastkorg, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud120 SEK
Värdering6 000 SEK
24d 7h
Mandelkvarn i gjutjärn, 1900-talets första hälft
57603
Mandelkvarn i gjutjärn, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud100 SEK
24d 7h
Kosta, vas i glas
57604
Kosta, vas i glas
Startbud100 SEK
24d 7h
Georg K. Strand, Royal Copenhagen, figurin 2519, sjölejon
57605
Georg K. Strand, Royal Copenhagen, figurin 2519, sjölejon
Startbud100 SEK
24d 7h
Dalahästar, 3st
57606
Dalahästar, 3st
Startbud100 SEK
24d 7h
Bing & Gröndahl, "Blå Måsen", bordslampor och vas, 3 delar
57607
Bing & Gröndahl, "Blå Måsen", bordslampor och vas, 3 delar
Startbud100 SEK
24d 7h
Vas, böhmisk kristall
57608
Vas, böhmisk kristall
Startbud100 SEK
24d 7h
Baulmann, vägglampa i gulmetall
57609
Baulmann, vägglampa i gulmetall
Startbud100 SEK
24d 7h
Diverse glas, Smålandshyttan, Skruf mm, 4 delar
57610
Diverse glas, Smålandshyttan, Skruf mm, 4 delar
Startbud100 SEK
24d 7h
Thomas, Collectors Edition Radio BD 109
57611
Thomas, Collectors Edition Radio BD 109
Startbud100 SEK
24d 7h
Duracell Drumming Bunny samt Flippo
57612
Duracell Drumming Bunny samt Flippo
Startbud100 SEK
Kontakt

Markus Auktioner AB

Lastvägen 3

231 62 Trelleborg

+46 (0)739 12 41 88

info@markusauktioner.se

Öppettider

Måndag: 12:00 - 18:00

Torsdag: 12:00 - 20:00

Lördag: 09:00 - 14:00

Övriga dagar efter överenskommelse

Torsdag 15/8 16:00 - 20:00

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.